İyilikder ve MÜSİAD’dan Öğrencilere Kırtasiye Yardımı

0
173

İyilikder, MÜSİAD Gaziantep Şubesi işbirliği ile Suriyeli öğrencilere kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

“Vakit İyilik Vakti” sloganıyla yola çıkan İyilikder ve MÜSİAD Gaziantep Şubesi, kırtasiye eksiği bulunan Suriyeli öğrencilere kalem, defter, dergi, silgi, kitap ve değerler eğitimi setinden oluşan kırtasiye malzemelerinin bulunduğu bin 600 çanta dağıttı. Suriyeli öğrencilere içinde kırtasiye malzemesi bulunan okul çantalarını MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mustafa Kirazoğlu, İyilikder Gaziantep Şubesi Başkanı Talip Çelik ve Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer tarafından dağıtıldı.

Dağıtım dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, yardıma emeği geçenlere teşekkür ederek “Sizler bizim evlatlarımızsınız, Suriye’de masum çocukları kimyasal silahlarla öldüren zalimleri lanetliyorum. Dünya iyilik ister, masum çocuklarımız çocuklar iyilik ister. Rabbim tüm insanlığa iyilik yapmamızı nasip etsin” dedi.

MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Çelenk de öğrencilerin kırtasiye eksiği olduğunu duyar duymaz harekete geçtiklerini belirterek, "MÜSİAD ekonomik, iktisadi, ticari faaliyetlerde bulunduğu gibi toplumsal, kültürel ve sosyal faaliyetlerde de bulunmaktadır. Bugün yaptığımızda onlardan bir tanesidir. Biz ilk günden beri Suriyeli kardeşlerimize Ensar ve muhacir penceresinden baktık. Bugünde aynı şekilde devam ediyoruz. Daha önce Suriyeli kardeşlerimize gıda yakıt ve benzeri ihtiyaçları yardımında bulunduk. Bize gelen bilgi kırtasiye konusunda öğrencilerimizin eksiklerinin bulunduğu doğrultusundaydı, bizde bu konuda bizde bu konuda bir adım attık. Bizim en büyük arzumuz içinde bulunan savaş ortamının bir an önce sona ermesi gözyaşı ve kanın durması Suriyeli kardeşlerimizin normal düzenli hayatlarına dönmesidir. Bizim arzumuz budur” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mustafa Kirazoğlu ise, yardıma emeği geçen İyilikder ve Müsiad’a teşekkür ederek, kutulu doğum haftası dolayısıyla Peygamber Efendimizin “insanların en hayırlısı insanlığa hayırlı olandır” hadisini Suriyeli öğrencilerle beraber söyledi.