Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder ve Avrupa Yardım Vakfı’nın Ortak Yürüttüğü Yetim Çalışmaları Sürüyor

İyilikder ve Avrupa Yardım Vakfı’nın Ortak Yürüttüğü Yetim Çalışmaları Sürüyor

0
İyilikder ve Avrupa Yardım Vakfı’nın Ortak Yürüttüğü Yetim Çalışmaları Sürüyor

Avrupa Yardım Vakfı Başkanı Metin Ocaklı ve Genel Müdür Ahmet Mihmat, İYİLİKDER ile ortak yürütülen yetim çalışmalarını yerinde görmek için Gaziantep’te Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

 

Gaziantep’te Suriyeli yetimlere yönelik yapılan çalışmalarda 100 yetim çocuğa sponsor olan Avrupa Yardım Vakfı yöneticileri yürütülen çalışmaları yerinde görmek ve işbirliğini daha da geliştirmek üzere Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti. Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu, İyilikder ve Avrupa Yardım Vakfı tarafından bakımları üstlenilen 214 çocuk ziyaret dolayısıyla Bülbülzade Vakfı Mütercim Asım Konferans Salonu'nda yapılan etkinlikte bir araya geldi. Yetim çocuklar ve eğitimcilerin katıldığı programa Anadolu Platformu Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, Bülbülzade Vakfı Yardım Komisyonu Başkanı Talip Çelik, Bülbülzade Vakfı Yetim Komisyonu üyeleri katıldılar.

Suriyeli yetimlerin öğrendiklerini sergileme imkânı buldukları etkinlikte bir konuşma yapan Avrupa Yardım Vakfı Ahmet Mihmat, Avrupa Yardım Vakfı olarak 100 yetimin eğitimini ve bakımını üstlendiklerini belirterek; “Avrupa Yardım Vakfı olarak Belçika’da, Almanya’da ve Hollanda’da faaliyet göstermekteyiz. Oradan toplamış olduğumuz bağışlarla buradaki yetimlerin ihtiyaçlarını karşılamaya, eğitim masraflarını karşılamaya devam ediyoruz. Bu gün burada bir program tertip edildi, yetimlerle buluşuyoruz, onları sevindiriyoruz. Yetimi sevindirmek Allah’ı sevindirmektir. Yetimin elinden tutmak, onun manevi hazzına ulaşmak kelimelerle ifade edilemez. Bütün bağışçılarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Bülbülzade Vakfı Yardım Komisyonu Başkanı Talip Çelik ise Avrupa’dan dostlarımızla İyilikder ve Bülbülzade Vakfı olarak ortaklaşa bir projeye imza attıklarını vurgulayarak; “Gaziantep’te yaşayan Suriyeli yetim aileleri bir araya topladık, onlarla bir program düzenliyoruz. Yetimlerle ilgili projelerimizi Avrupa Yardım Vakfı ile birlikte sürdüreceğiz. Şimdiden kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Anadolu Platformu Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer ise bu gün burada hem hüznü hem mutluluğu yaşadıklarını belirterek; “Mübarek Ramazan ayının manevi iklimi ve müminler kardeştir ilkesi gereği Suriye’de zalim diktatöre karşı özgürlük mücadelesi veren halkın çocuklarına yönelik eğitim, yardım ve sosyal etkinlikler düzenliyoruz. Partner kuruluşumuz Avrupa Yardım Vakfının değerli yöneticileri ile Suriyeli ailelerin evlerine gittik, onları evlerinde ziyaret ettik. Avrupa’dan gelen kardeşlerimiz Suriyeli kardeşlerimizin acılarıyla dertlendiler. Kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Heyet programın ardından Suriyeli yetimlerin eğitim gördüğü okulları ziyaret ederek yetimlerle yüz yüze görüşüp sorunlarını dinlediler.