Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İYİLİKDER ve AKDAV Geleneksel İftarını Yaptı

İYİLİKDER ve AKDAV Geleneksel İftarını Yaptı

0
İYİLİKDER ve AKDAV Geleneksel İftarını Yaptı

İYİLİKDER ve AKDAV’ın geleneksel hale gelen iftar programı, ramazanın ikinci günü Esenler Kültür Merkezi’nde geniş katılımla gerçekleşti.

İYİLİKDER ve AKDAV’ın geleneksel iftar programı 29 Haziran 2014 akşamı Esenler Kültür Merkezi’nde geniş davetli katılımıyla gerçekleştirildi.

 Program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Aynı gün içinde yapılan Anadolu Platformu 3. Bölge toplantısında bulunan kardeş kuruluşların temsilcileri de iftarda ağırlandı. Bunun yanısıra irtibatta olunan diğer kurumlardan da temsilcilerin katıldığı program konuşmalarla devam etti.

AKDAV Başkanı Ahmet Çamurluoğlu, “Ümmet coğrafyasında kardeşlik ikliminin yeniden güçlenerek büyümesini Rabbimizden diliyorum” şeklinde kısa bir selamlama konuşmasından sonra sözü İbrahim Bahar'a bıraktı.

İyilikder Genel Başkanı İbrahim Bahar, "İyilikder insanlık uğruna çıktığı yolda emin adımlarla ilerlemektedir. Kalplerin daha çok kaynaştığı bu rahmet ayında iyiliklerimizin, insanın olduğu her coğrafyaya sizlerin gayretiyle ulaştıracağız"  diyerek İyilikder'in yaptığı faaliyetler ve amaçları üzerinde yoğunlaşan konuşmasının ardından kürsüden ayrıldı.

Gece, Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir'in, İslam coğrafyasında yaşanan zulümlerin bir an önce durması ve halkların barış ile buluşmaları, temennilerini dile getirdiği konuşması ile devam etti.

Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan Hoca kardeşlik vurgulu bir konuşma gerçekleştirdi. Kayan, İslam coğrafyalarında devam eden çatışmaların hepimiz için birer imtihan olduğuna değindi. Bu imtihandan ancak ümmet bilinci ve kardeşlik ile çıkılacağını hatırlattı.

Konuşmaların ardından bir sonraki Ramazan ayında yine birlikte bir iftar sofrasına erişmek duası ve temennisi ile program sonlandı.