İyilikder Süt Keçisi Projesi

0
İyilikder Süt Keçisi Projesi

İyilik Derneği Süt Keçisi Projesi İle Yoksullukla Mücadele Ediliyor

İyilik Derneği’nin başlatmış olduğu Süt Keçisi Kampanyasıyla Afrika’lı aileler iş sahibi oluyor. Projeyle birlikte bir aileye 3 süt keçisi hediye edilerek, onlara yaşamlarını sürdürmek için kalıcı gelir kaynağı sağlanıyor. ”Balık tutmayı öğretmek” ve kalıcı geçim kaynağı sağlamak amacıyla oluşturulan süt keçisi kampanyası Afrikalıların gelecek güvenleri artıyor.

Süt keçisi hediye edilecek aileler özellikle yetimler, dullar ve fakirliği bariz bir şekilde ortada olan, tespitleri özenle ve yerinde yapılan aileler şeklindedir. Hediye edilen keçiler İyilik Derneği yetkililerince teslim edildikten sonra kayıt altına alınarak, aileler Afrikalı partner kuruluş ve yetkililerce takip edilmektedir.

Dağıtım, süt keçilerinin beslenmesi için yeterli otlak alan bulunan Nijer ve Burkina Faso ülkelerinde yapılmaktadır. Hediye edilmiş keçilerin satılması gibi suistimallere karşı bölgedeki gönüllüler takip çalışması yürütmektedir. Süt keçisi dağıtımları gelen bağışlar biriktikçe 3-5 aylık dönemlerde gerçekleştirilmektedir. Kampanya kapsamında süt keçileri ailelere teslim edilirken bağışçı isimlerinin bulunduğu isim tabelaları ile fotoğraflar çekilerek bağışçılara gönderilmektedir.

İyilik Derneği tarafından 7000’i aşkın süt keçisi bağışı bağışçılar adına Afrika’ya ulaştırıldı. Sizler de İyilik Derneği sitesinde yer alan online bağış panelini kullanarak Süt Keçisi bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için 0 850 777 33 44 no’lu telefondan İyilik Derneği’ne ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.