İyilikder Suriye’de Kurban Eti Dağıttı

0
232

İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Suriye’de El Bab, Çobanbey, Cerablus ve İdlib’te kurban eti dağıttı.

İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği gönüllüleri Suriye’nin El Bab, Çobanbey, Cerablus ve İdlib kentlerinde kestikleri kurbanların etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer İyilikder 2017 Suriye Kurban Organizasyonuyla ilgili yaptığı açıklamada, savaşın başladığı günden bu yana hayırseverlerin bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya gayret ettiklerini söyledi.

2011 yılından bu yana yaşanan iç savaş dolayısıyla Suriye’de çok ciddi mağduriyetlerin yaşandığını belirten Kaçmazer, bu yıl da Suriye’nin çeşitli noktalarında kurban eti dağıttıklarını dile getirdi.  

Yardımları ulaştırmaya devam edeceklerini belirten Kaçmazer, dağıtımlar hakkında da bilgiyi verdi; “Bugün Yaklaşık 3 bin kişiye hayırseverlerin kurban hisselerini ulaştırdık. Allah bu necip milletten razı olsun. Nerede bir mazlum varsa onların yardımına koşmak için ellerinden geleni yaptıklarına tanıklık ediyoruz. Bizler de veren el ile alan el arasında köprü olmaya gayret ediyoruz.”