Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Reyhanlı Temsilciliği’nden Halep’e Destek

İyilikder Reyhanlı Temsilciliği’nden Halep’e Destek

0
İyilikder Reyhanlı Temsilciliği’nden Halep’e Destek

İyilikder Hatay/Reyhanlı Temsilciliği, Halep’te yaşanılanlara dikkat çekmek için film gösterimi ve kermes etkinliği düzenledi.

Uzun süredir Reyhanlı'daki Suriyeli muhacirlere periyodik yardımlarını sürdüren İyilikder Reyhanlı Temsilciliği Kadın Gönüllüleri tarafından Halep'te yaşanan drama dikkat çekmek amacıyla film gösterimi ve kermes etkinliği düzenlendi.

Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği’nde düzenlenen programda Halep'te yaşanan zulmü anlatan slayt gösterisi, “Ah Halep” adlı sunum ve “Acı” şiiri gösterildi.

İçlerinde Haleplilerin de bulunduğu Suriyeli muhacir kadınlarında katıldığı etkinlikte, Mısır'dan gelen Dr. Emel hanımefendi katılımcılara konuşma yaptı. Dr. Emel yapmış olduğu konuşmada, "Sizler bugün burada tatlılar yemekler yapıp satarak aslında çok büyük bir iş yapmış oluyorsunuz. Tüm dünyaya  karşı zulme sessiz kalmadığınızı bir kez daha göstererek kardeşliğin ve ümmet olmanın önemini bir kez daha anlatmış oluyorsunuz. Sizlere bu hassasiyetinizden dolayı çok teşekkür ederiz. "dedi.

Programın ardından başlatılan kısa süreli kermeste toplanan tüm gelir Haleplilere yardım ulaştırılması amacıyla İyilikder hesaplarına aktarıldı.

.

.