İyilikder Ramazan Yardımları

0
İyilikder Ramazan Yardımları

İyilik Derneği Pandemiyle Beraber Yapılan Yardımları Ramazan Ayı Boyunca da Sürdürüyor

İyilik Derneği, Türkiye Temsilcileri ve Dünya’nın farklı ülkelerinde bulunan partner kuruluşları aracılığıyla Ramazan yardımlarını sürdürüyor. Bağışçıların ilettiği Kumanya, Zekat, Sadaka, Fitre ve Yetim yardımlarını İhtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyor. Dağıtım ve organizasyonu; Türkiye genelinde bulunan İyilik Derneği temsilcilikleri ile Vefa Destek Grubu yürütüyor.

İyilik Derneği ihtiyaç sahipleri arasında köprüler kurma amacıyla kumanya paketi, adak, akika, şükür kurbanı, fitre ve zekat, bayram harçlığı ve bayramlık projeleri sürdürüyor.

Kumanya Paketi

Türkiye de ve dünyanın dört bir yanında binlerce aileye İyilik Gönüllüleriyle beraber kumanya paketleri  hazırlanılıyor. Paketler Bağışçılar sayesinde 4 kişilik bir aileye 1 ay yetecek gıda malzemesinden oluşuyor.

Adak Akika Şükür Kurbanı

İyilik Derneği’nin yıl boyunca devam eden Adak Akika Şükür kurbanı kesimleri Ramazan ayında da devam ediyor. Türkiye de ve Dünyanın çeşitli ülkelerinde devam eden kurban kesimleri  ihtiyaç sahibi, dul ve yetimlere ulaştırılıyor.

Fitre ve Zekâtlar

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2020 Ramazan ayı için belirlediği Fitre bedeli 27 TL. İyilik Derneği  bağışçıların ulaştırdığı fitre ve zekatları dul, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere teslim ediyor.

Bayramlık ve Bayram Harçlığı

Yıl boyu devam eden yetim projeleriyle yetimlerin yüzlerini güldürmeyi hedefleyen İyilikder,  bayramlık ve bayram harçlıklarını yetim destekçileri adına çocuklara ulaştırıyor.

Kampanyalarla İlgili Detaylı Bilgi Almak İçin: http://iyilikdernegi.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.