Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Ramazan Yardımları Devam Ediyor

İyilikder Ramazan Yardımları Devam Ediyor

0
İyilikder Ramazan Yardımları Devam Ediyor

İyilikder Gaziantep Şubesinin her yıl Ramazan ayında düzenlediği Ramazan Yardımlarında binlerce kişiye giyim ve gıda yardımı yapılıyor.

İyilikder Gaziantep Şubesinin bu yıl 23 Haziran Salı günü başlattığı ve 9 Temmuz Perşembe gününe kadar devam edecek olan Ramazan yardımlarında binlerce ihtiyaç sahibine giyim ve gıda yardımı yapılıyor. Gaziantep İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezinde yapılan yardımlarla ilgili bilgi veren İyilikder Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Hanife Demir, Ramazan yardımlarının iki buçuk hafta devam edeceğini belirterek; “Bülbülzade Vakfı ve İyilikder’in geleneksel olarak düzenlediği Ramazan yardımlarının 15 gününü Gaziantepli ihtiyaç sahiplerine son iki gününü de Suriyeli yetim çocuklara tahsis ettik. Kampanya boyunca 1863 aileden yaklaşık 9300 kişiye giyim ve gıda yardımı, 500 Gaziantepli yetime ve 3150 Suriyeli çocuğa yardım yapmayı planlıyoruz. Yapmış olduğumuz yardımlar ailenin tüm fertleri için 1 kat kıyafet, ayakkabı, çorap ve şapkadan oluşuyor.”

Ramazan ayının hemen başında 4000 aileye gıda yardımı yapıldığını belirten Demir, “Ramazan ayında ise içerisinde 5 kilogram şeker, 5 kilogram pirinç, 5 kilogram bulgur, 5 kilogram makarna, 5 kilogram yağ, 2 kilogram mercimek ve 2 kilogram nohuttan oluşan 3500 gıda paketi dağıtımı yapılacaktır. Ramazan ayına 1. Gün kala Akçakale sınır boyunda savaştan kaçarak ülkemize sığınan mülteci kardeşlerimize içerisinde meyve suyu, süt, çocuk bezi, bisküvi, su ve sandviçin bulunduğu 1 TIR yardımı dağıttık.

Söz konusu yardımlar yıllık yardım faaliyetlerimizin Ramazan ayında yapılan yardımlardır. Giyim yardımlarımız aynı yoğunlukta Kurban Bayramında da devam edecektir. Suriyeli mülteci kardeşlerimize yardım ve desteklerimizi yıl boyu devam ettireceğiz. Ayrıca 400 yetim aileye aylık periyodik gıda yardımlarımız devam etmektedir” dedi.