İyilikder Ramazan Kardeşliğini Suriye’de Yaşatıyor

0
162

İyilikder Ramazan ayı boyunca Suriye’de düzenlediği yardım organizasyonları ile ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarmaya devam ediyor.

İyilikder Gaziantep Şubesi, Bülbülzade Vakfı ve Minberşam Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği yardım organizasyonları ile Suriye’deki ihtiyaç sahiplerinin yaralarını sarmaya devam ediyor.

İyilikder gönüllüleri 6-7-8 Haziran tarihlerinde Suriye’nin Çobanbey ilçesinde üç gün üç farklı iftar programı düzenledi. İlki ilçe merkezindeki Hz. Ebu Bekir Camii’nde düzenlenen iftar programında yaklaşık 650 kişilik iftar yemeği verildi.

İkinci ve üçüncü gün ise Çobanbey Adliyesi’nde iftar programları yapıldı. İkinci gün 350, üçüncü gün ise 700 kişilik iftar organizasyonu yapıldı. Üçüncü günkü organizasyona Kilis Vali Yardımcısı Fehmi Sinan Niyazi de katıldı.

İftar programlarının yanında yardım organizasyonlarıyla faaliyetlerini sürdüren İyilikder, Çobanbey’deki çadır kentleri de unutmadı. Çobanbey’deki iki farklı çadır kentte Ramazan paketleri, et ve iftarlık yemek dağıtımı yapıldı.

Yardım organizasyonuna Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, Minberşam Derneği Başkan Yardımcısı Ali Bekir, Gaziantep ve Kilis’ten iyilik gönüllüleri katılarak organizasyona destek verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz