Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Ramazan Ayı Suriye Faaliyetleri

İyilikder Ramazan Ayı Suriye Faaliyetleri

0
İyilikder Ramazan Ayı Suriye Faaliyetleri

İyilikder, Ramazan ayında Suriye’deki mazlumlara iftar programları düzenleyerek, çadır kentlerde iftarlık dağıtımında bulundu.

İyilikder Gaziantep Temsilciliği ve Minberşam Derneği işbirliği ile Suriye’nin çeşitli yerlerinde yetimler, öğrenciler ve sivil halk için iftar programları düzenleyerek çadır kentlerde iftarlık dağıtımında bulundu.

İlk iftar programı 29 Haziran Çarşamba günü Kuzey Halep’te bir imam hatip okulunda gerçekleştirildi. İftar programlarına Minberşam Derneği Başkanı Cemal Mustafa ve bölge halkından yaklaşık 500 kişi katıldı.

İkinci iftar programı 30 Haziran Perşembe günü Kuzey Halep’te bir yetimhanede düzenlendi. Yaklaşık 600 yetimin katıldığı iftar programında yetimlere çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Üçüncü iftar programı ise 2 Temmuz Cumartesi günü Azez bölgesindeki Maaranaz kampında yapıldı. Bu iftar programına ise yaklaşık 1000 kişi katıldı.

Öte yadan Ramazan ayı boyunca kuzey Suriye’deki kamplarda hayat mücadelesi veren savaş mağdurlarına hazır iftarlık paketler dağıtıldı.