Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Kutulu Doğum Yardımları Başladı

İyilikder Kutulu Doğum Yardımları Başladı

0
İyilikder Kutulu Doğum Yardımları Başladı

İyilikder Gaziantep Şubesi Kutulu Doğum Haftası münasebetiyle 415 aile gıda yardımında bulunurken Suriye’ye de bir insani yardım aracı gönderdi.

İyilikder Gaziantep Şubesi Kutulu Doğum Haftasını idrak ettiğimiz şu günlerde ihtiyaç sahiplerine yardımlarını sürdürüyor. İyilikder Gaziantep Şubesi Kutulu Doğum Haftası münasebetiyle yaptığı yardım organizasyonlarıyla 415 Suriyeli ve Türk aileye gıda yardımında bulundu. Yardım çalışmalarında dul ve yetimlere öncelik veren İyilikder Gaziantep Şubesi, Avrupa Yardım Vakfı işbirliği ile 200 yetim aileye; 5 kilogram pirinç, 5 kilogram bulgur, 5 kilogram şeker, 5 kilogram makarna ve 5 kilogram zeytin yağından oluşan gıda paketleri dağıttı. Dağıtımlar İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezi depolarından yapıldı. Bir diğer yardım organizasyonunda ise 215 aileye et, piliç, pirinç ve ekmekten oluşan gıda paketleri dağıtıldı.

Öte yandan Suriye'de yaşanan drama da sessiz kalmayan İyilikder Gaziantep Şubesi Suriye'ye bir insani yardım aracı daha gönderdi. İnsani yardım aracında; 2000 adet battaniye, 5500 adet pantolon, 2500 adet çocuk kıyafeti ile 8000 paket bisküvi yer aldı. Böylece savaşın başladığı günden bu yana Suriye'ye gönderilen insani yardım aracı sayısı 1100'ü geçmiş oldu. İyilikder Gaziantep Şubesinden yapılan açıklamaya göre yardım çalışmalarının ileriki günlerde artarak devam edeceği vurgulandı.