Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder İle Bir Yardım Bin Mutluluğa Dönüşüyor

İyilikder İle Bir Yardım Bin Mutluluğa Dönüşüyor

0
İyilikder İle Bir Yardım Bin Mutluluğa Dönüşüyor

İyilikder, 2015 Ramazan ayında “Bir Yardım Bin Mutluluk” sloganıyla yola çıktı.

Ramazan’ın bereketi, iyiliği yeryüzünü kuşatırken, İyilikder de, bağışçılarının desteğiyle, yeryüzünde iyiliğe dair ne varsa, kardeşlik adına, huzur adına, iyilik adına yapmaya devam ediyor.

 

Zekât, gıda kolisi, bayramda yetim giydirme, fitre ve iftar bağışlarıyla devam eden ve Anadolu’nun tamamına yayılmış temsilciliklerimizle birlikte sürdürdüğümüz Ramazan organizasyonumuzda, bir haftanın sonuna neredeyse geldik.

 

Her bir organizasyonumuza yapılacağınız katkılar, başta Türkiye olmak üzere, Ortadoğu’da, Afrika ve Balkanlar’da ihtiyaç sahiplerine, iftar organizasyonu, gıda kolisi dağıtımı, fitre ve zekât dağıtımları ve bayramda yetimleri giydirmek şeklinde hayat bulacaktır.

 

Zekâtınızı, Ramazan ayı boyunca derneğimiz aracılığıyla isterseniz Türkiye’de, isterseniz Afrika, Ortadoğu ve Balkanlar’da adil, güvenilir ve etkin şekilde dağıtılmak üzere bağışlayabilirsiniz.

 

Gıda kolisi dağıtımlarımızı, yıl içinde belirlediğimiz ve yardımlarla desteklediğimiz ailelere ulaştırıyoruz. Nakdi bağışlarınızı, istediğiniz adette gıda kolisi ile ihtiyaç sahiplerine, İyilikder aracılığıyla ulaştırabilirsiniz. Bir adet gıda kolisi bedeli 75 TL’dir.

 

Fitre bağışınızı, İyilikder aracılığıyla ister Türkiye’de, ister Afrika, Ortadoğu veya Balkanlar’da ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz. Her yıl Diyanet İşleriBaşkanlığı’nın belirlediği fitre bedeli, 2015 Ramazan için en az 11,50 TL olarak belirlenmiştir.

 

İftar organizasyonlarımıza katkı sağlamak isterseniz dilediğiniz sayıda ihtiyaç sahibinin iftarını üstlenebilirsiniz. Bir kişilik iftar bedeli 10 TL’dir. İstediğiniz adette iftar yemeğini İyilikder’in iftar organizasyonlarında karşılayabilirsiniz.

 

Ramazan ayı sonunda, bayramla birlikte yetimlerimizin bayramlıklarına katkı sağlamak isterseniz, İyilikder, size bu konuda da yardımcı olacaktır. Bir yetimimizin bayramlığı için belirlenen tutar, 75 TL’dir. İstediğiniz sayıda yetimi giydirebilirsiniz ve böylece bayramda, yeni elbiseleri ve gülen yüzleriyle onları mutlu edebilirsiniz.

 

Ayrıca, İstanbul’da Eyüp Sultan Meydanı’nda ve Başakşehir Sular Vadisi’nde açtığımız stantları ve Anadolu genelinde, temsilciliklerimizin açtığı stantları ziyaret edebilirsiniz.

 

İYİLİKDER’E NASIL BAĞIŞTA BULUNABİLİRSİNİZ?

 

SMS yoluyla, tüm operatörlerden IFTAR yazıp 4025’e göndermeniz halinde, 5 TL bağışlayacak ve iftar organizasyonlarımız başta olmak üzere, diğer yardımlara da katkı sağlayabilirsiniz.

 

Online bağış yapabilirsiniz, bunun için www.iyilikder.org.tr adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Havale /EFT ya da web sitemizin BAĞIŞ menüsünden kredi kartı ile bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Banka yoluyla bağış yapmak isterseniz;

 

Kuveyt Türk TR12 0020 5000 0061 8751 7000 03

 

Vakıfbank TR12 0001 5001 5800 7301 2169 83

 

Hesaplarımızdan bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.