Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Gönüllüleri İftarda Buluştu

İyilikder Gönüllüleri İftarda Buluştu

0
İyilikder Gönüllüleri İftarda Buluştu

İyilikder Gaziantep Şubesi gönüllüleri Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda düzenlenen iftar programında buluştu.

 

İyilikder Gaziantep Şubesi tamamlanan Ramazan Yardımlarının ardından yardım organizasyonunda görev alan gönüllülerin aileleri ile iftarda buluştu. 10 Temmuz Cuma günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapılan iftara İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik, Akadder Başkanı Rabia Aldemir, Almanya’da faaliyet gösteren Uzat Elini Derneği Başkanı Cengiz Eyibil, Bülbülzade Vakfı Öğretmen Komisyonu Başkanı Hıdır Akaslan, Bülbülzade Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ ve 300 civarında gönüllü katıldı.

Bülbülzade Vakfı Kadınlar Komisyonu üyesi Zemzem Çetin tarafından sunulan iftar programı Mustafa Şakı tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Kur’an tilavetinin ardından İyilikder’in tanıtım filmi izlendi. Ardından kürsüye gelen İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik Ramazan boyunca yardımlar yaptıklarını belirterek; “15 bin gıda paketi dağıtımı yaptık Ramazan ayının hemen başında. Bu yardımlarla insanlar iftarlarını açsınlar ve bize dua etsinler diye. Yardım ettiğimiz yerler arasında; Mardin, Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep, Kilis, Nizip, Kırıkhan, Reyhanlı, Payas ve Akçakale’de yardım paketlerimizi gariban insanlara ulaştırdık ve hayır dualarını aldık. Dün Nurdağı’ndan dağıtım yaptık, 350 ailemizi sevindirdik. Bugün Oğuzeli’nde 350 ailemizi sevindirdik. Gaziantep’te 2800 paket gıdayı dağıtmayı planlıyoruz. Pazar günü de İslahiye’de dağıtımlarımızı devam ettireceğiz. Sadece yardım dağıtmak bu insanların ayağa kalkmasında, İslami bir aile yapısına kavuşması için yeterli değil. Bu insanların eğitimlerini de vakfımızın komisyonlarının yardımları ile yürütmeye çalışıyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Uzat Elini Derneği Başkanı Cengiz Eyibil’de Almanya’da 3 yıldır faaliyet gösterdiklerini belirterek; “Bülbülzade Vakfı’nı sosyal medyadan takip ediyoruz. Ama bugün idrak ettim ki özellikle bugünkü 500 yetime bayramlık elbise dağıtımlarını görünce bu dağıtımlarda canını dişine takan gönüllü hanımefendileri saygı ile selamlıyorum. Bugüne kadar çok organizasyon yaptım. Ancak bugünkü kadar güzel organizasyon görmedim. Almanya’dan gurbetçi kardeşlerinizin selamlarını sizlere iletiyorum.” dedi.

İyilikder Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Hanife Demir’de 17 gün boyunca 15 bin civarında insanın yüreğine dokunduklarını belirterek; “Bununla yetinmeyip sofralılarına oturup onlarla iftar edip gönüllerinde taht kurdunuz. İçerisinde yaşadığımız dünya açların değil, açgözlülerin doyurulamadığı bir dünya haline geldi. Serveti ellerinde bulunduranların hoyratlığı ve savurganlığı bunun mahrumiyetini çeken gönüllülerde bir kırgınlığa yol açmaktadır. Yapmış olduğumuz yardım çalışmaları varlık sahiplerini hassasiyetleştirirken, masum yüreklerin kırgınlığını da tamir etmektedir. Bir sınır ili olan Gaziantep’te kurulu bulunan Bülbülzade Vakfı savaş mağdurları için bir umut kapısı olmuştur. Dillerini anlamasak da gönül dili ile temas kurduğumuz çabalarımız Allah’a ulaşmıştır. Ümit ediyorum ki bu çalışmalarla suni sınırlarla bölünmüş İslam dünyasın da tekrar İslam kardeşliğinin tohumlarını ekecektir.” Dedi.

Konuşmaların ardından İyilikder gönüllüsü Filistinli Tagrip Motta dua için kürsüye geldi. Program yapılan duanın ardından sona erdi.