İyilikder, Gaziantep’te 1500 Gıda Paketi Dağıttı

0
322

İyilikder Gaziantep Şubesi, Uluslararası İslami Yardımlaşma Derneği (ULİSYAR) işbirliği ile Gaziantep’te 1500 adet gıda paketi dağıttı.

İyilikder Gaziantep Şubesi, Uluslararası İslami Yardımlaşma Derneği (ULİSYAR) işbirliği ile 7 Temmuz Cumartesi günü Gaziantep’deki ihtiyaç sahiplerine 1500 adet gıda paketi dağıttı.

İyilikder Mütercim Asım Yardım Merkezinde yapılan yardım dağıtımına İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik, Bülbülzade Vakfı Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar ile ULİSYAR Türkiye ve Balkanlar Bölge Müdür Yardımcısı Hişam Aruci katıldı.

Yardım organizasyonu hakkında bilgi veren İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik, Ramazan ayında 10 bin çocuğa elbise yardımı yaptıklarını belirterek; “Bunun devamı olarak Ramazan ayında 4 bin 500 paket gıda dağıtımı yaptık.  Şimdi de 1500 paket gıda dağıtımı yapıyoruz. Yardımı ULİSYAR ile beraber yapıyoruz. 23 kiloluk gıda paketlerinin içerisinde pirinç, bulgur, mercimek, yağ, salça, çay ve şeker bulunuyor. Yardımlarda Suriyeli-Türk diye ayrım yapmadan dağıtım yapıyoruz. Fakir olan, gerçekten muhtaç olan insanların tamamına milliyetlerini gözetmeden dağıtım yapıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz