Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Gaziantep Şubesinin Kurban Yardımları Başladı…

İyilikder Gaziantep Şubesinin Kurban Yardımları Başladı…

0
İyilikder Gaziantep Şubesinin Kurban Yardımları Başladı…

İyilikder Gaziantep Şubesi tarafından her yıl bayramlarda yapılan geleneksel yardımlardan biri olan Kurban Bayramı yardımları başladı.

İyilikder Gaziantep Şubesi tarafından her yıl bayramlarda yapılan geleneksel yardımlardan biri olan Kurban Bayramı yardımları başladı. 10 Eylül Perşembe günü başlayan yardımlarda ihtiyaç sahibi bin aileye kıyafet yardımları yapılıyor. İyilikder Gaziantep Şubesi Yardım Koordinasyon Merkezinde bulunan giyim mağazasında yapılan yardımlar bir hafta sürecek.

Yıllda 50 Bin Kişiye Yardım Yapıyoruz

Yardımlarla ilgili bir açıklama yapan İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik mutat dağıtımlarımızdan bir tanesini daha gerçekleştirdiklerini belirterek; “Ramazanda 20 bin kişiye yardım yapmıştık. Kurban Bayramında da 5 bin kişiye yardım yapacağız inşallah. Ayın 10’unda başladı yardımlarımız, 17’sine kadar devam edecek. Şöyle bir yol izliyoruz yardımları yaparken. Gönüllü insanlarımız ihtiyaç sahiplerini bulup vakfımıza getiriyorlar biz de yardımları yapıyoruz. Her çocuğa altı parça kıyafet veriyoruz. Bunlar; ayakkabı, pantolon, tişört, çorap ve iç çamaşırı. Annelerine babalarına da giysi yardımı yapıyoruz. Bununla beraber gıda yardımlarımızı da bu ailelere ulaştırıyoruz. Önümüz kurban bayramı. Bu bayramda çocuklarımızı sevindirmekle beraber inşallah bayramda et dağıtımlarımız da olacak. Bayramın ikinci günü et dağıtımlarımız başlayacak. Yaklaşık 3 bin aileye et dağıtmayı hedefliyoruz. Yıllık 50 bin kişiye yardım yapıyoruz. Bunu üç ayda bir özellikle bayramlara denk getiriyoruz. İnşallah hedefimiz bu sene 50 bin kişiyi geçmek” dedi.

Tüm Fotoğraf Galerisini Görmek için Tıklayınız…