Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Gaziantep Şubesi Gönüllüleri İftarda Buluştu

İyilikder Gaziantep Şubesi Gönüllüleri İftarda Buluştu

0
İyilikder Gaziantep Şubesi Gönüllüleri İftarda Buluştu

İyilikder Gaziantep Şubesi’nin gönüllüler ve aileleri için düzenlediği iftar programı 1 Temmuz Cuma günü yapıldı.

İyilikder Gaziantep Şubesinin 16 Haziran Perşembe günü başlayan ve 2 Temmuz Cumartesi günü sona eren Ramazan Yardımlarında görev alan gönüllüler ve aileleri için düzenlediği iftar programı Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapıldı.

İftara; İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik ve yönetim kurulu üyeleri ile yaklaşık 500 civarında davetli katıldı.

Mustafa Şakı tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programı daha sonra Bülbülzade Vakfı’nın tanıtım filmi izlenmesi ile devam etti. Ardından İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik kürsüye gelerek bir selamla konuşması yaptı.

Veren el alan elden üstündür

Konuşmasına iftara katılanların Kadir Gecesi’ni kutlayarak başlayan Çelik, Hz. Muhammed (a.s)’ın insanlar arasında adaleti sağlamak için birçok yardım çalışmaları yürüttüğünü vurguladı. Çelik konuşmasında şunları dile getirdi:

“Resulullah (a.s) insanlara yardım etmek, insanların gönlünü kazanmak, mağdurların elinden tutmak ve onların yüreklerine dokunabilmek için infak ve yardım hukukunu aramıza yerleştirmiştir. Resulullah (a.s), bizlere, veren elin alan elden üstün olduğunu söylemiştir. Bizlerde bunun bir yaşam biçimi olduğunu iyi anlamamız ve ona göre yaşamamız gerekiyor.

Bu ramazanda bizlerin kendisine şu soruyu sık sık sorması lazım, ben Allah’ın rızası için ne yapıyorum, daha fazla ne yapabilirim? İnsanların yüreklerine daha fazla nasıl dokunabilirim? İşte bunun mücadelesini vermemiz lazım. Ramazanda bir aydan beri yardım faaliyetlerinde beraber çalıştığımız gönüllü kardeşlerime çok teşekkür ediyorum.”

Ardından yardım faaliyetlerinde aktif olarak görev alan gönüllülerden Hatice Ergen, Şehadet Gerçek ve Filistin asıllı Tagret Mousa ise iftara katılanların iyilik ordusunun birer neferi olduklarını vurgulayarak yardım çalışmalarındaki anılarından bahsetti.

İftar programı, konuşmaların ardından sona erdi.