Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Filistinli ve Suriyeli çocukları sevindirdi

İyilikder Filistinli ve Suriyeli çocukları sevindirdi

0
İyilikder Filistinli ve Suriyeli çocukları sevindirdi

İyilikder Gaziantep Şubesi son yardım organizasyonuyla 100 Filistinli ile 100 Suriyeli çocuğa kıyafet yardımı yaparken, 60 Türk aileye de gıda yardımında bulundu.

İyilikder Gaziantep Şubesi mazluma dini sorulmaz düsturuyla yardımlarını din, dil, ırk ayrımı gözetmeden sürdürüyor.

Gaziantep’te birçok başarılı yardım organizasyonuna imza atan İyilikder Gaziantep Şubesi son yardım organizasyonuyla 100 Suriyeli çocuk, 100 Filistinli çocuk ve 60 Türk yetim aileye yardımda bulundu.

İlk yardım organizasyonu 19-20 Aralık tarihlerinde İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezinde yapıldı. Yapılan organizasyonda 100 Suriyeli ve 100 Filistinli çocuğa giyim yardımı yapıldı. Organizasyonda çocuklara; mont, pantolon, kazak, çorap, iç çamaşırı dağıtıldı.

21 Aralık Pazartesi günü yapılan yardım organizasyonunda ise 60 Türk yetim aileye gıda yardımı yapıldı. Uzat Elini Derneği işbirliği ile yapılan yardımlar İyilikder Mütercim Asım Yardım Deposundan dağıtıldı. Organizasyonda her aileye 5 kg pirinç, 5 kg makarna, 5 kg şeker, 5 kg bulgur, 5 kg yağ ve 3 kg mercimek verildi.

İyilikder Gaziantep Şubesinden yapılan açıklamada yardım çalışmalarının önümüzdeki günlerde artarak devam edeceği vurgulandı.