Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Cerablus’daki Okulları Onarıyor

İyilikder Cerablus’daki Okulları Onarıyor

0
İyilikder Cerablus’daki Okulları Onarıyor

Cerablus’daki okulların eğitime başlayabilmesi için İyilikder yoğun çaba sarfediyor.

Terör örgütü DAEŞ’ten temizlenen Cerablus’un en eski eğitim kurumu olma özelliğine sahip 43 yıllık Şehit Sadık Handavi Okulu, ‘İyilik Okulları’ projesi kapsamında yeniden öğrencilerle buluşması için onarılıyor.

DAEŞ unsurlarının okul binalarına zarar vermesi nedeniyle eğitim-öğretim hayatının henüz başlayamadığı ilçede, bu eksikliğin giderilmesi için İyilikder ve Keçiören Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışma ile Şehit Sadık Handavi Okulu’nun tadilatına başlandı.

İyilikder’in tadilat çalışmalarına başladığı 7 okuldan birisi olan ve 1972 yılında açılan ilçe merkezindeki Şehit Sadık Handavi Okulu’nda tadilat çalışmaları sürerken bir yandan da kayıt işlemleri yürütülüyor.

DAEŞ kontrolündeyken terör örgütü mensuplarının konaklama ve talim yapmak için kullandığı okulun onarımının bitmesinin ardından 500 öğrencinin eğitim alması hedefleniyor.

Pazartesi gününden itibaren eğitime başlaması hedeflenen okulda boya-badana, temizlik, tadilat ve onarım çalışmaları hummalı bir şekilde devam ederken bölgede bulunan çocuklar da tadilat işlerine yardım etmek için okula akın ediyor.