Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Cerablus’a Yardımlarını Sürdürüyor

İyilikder Cerablus’a Yardımlarını Sürdürüyor

0
İyilikder Cerablus’a Yardımlarını Sürdürüyor

İyilikder, Suriye’nin Cerablus bölgesindeki yardımlarını sürdürüyor.

İyilikder Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından geçtiğimiz günlerde Cerablus’lu çocuklara kıyafet ve ayakkabı dağıtımı yapılmasının ardından dün de bölgedeki halka un dağıtımı yapıldı.

İyilikder Cerablus Koordinatörü Abdullah Başyiğit konuyla ilgili yaptığı açıklamada; TSK tarafından Suriye'nin kuzeyinde terör tehditlerine karşı başlatılan Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında Özgür Suriye Ordusu tarafından terör örgütlerinden temizlenen Cerablus'ta, yaklaşık 3 aydır insanlara her alanda yardımcı olmak için çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

Bölgede havaların soğuması nedeniyle özellikle kadın ve çocukların mağduriyet yaşadığını belirten Başyiğit, şunları kaydetti:

"İyilikder olarak Suriye savaşının başladığı ilk günden beri mazlum Suriye halkının ihtiyaç ve sorunlarının giderilmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz. Allah'a şükür hayırseverlerin desteğiyle mağdur kardeşlerimizin yanında olmayı kendimize insani vazife bildik. Geçtiğimiz gün Cerablus'ta 500 çocuğa kışlık kıyafet, 1200 çocuğa ise bot dağıttık. Kış mevsiminin soğuk yüzünü iyice hissettirdiği bugünlerde çocuklara verilen hediye ve yardımların onların yüzünde beliren  gülümseme bizi çok mutlu ediyor. Bugün de bölgedeki halka un dağıtımı yapıyoruz. İyilikder olarak bölgeye yardımlarımız artarak devam edecek" dedi.