Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Bu Bayram Da Mazlumları Unutmadı

İyilikder Bu Bayram Da Mazlumları Unutmadı

0
İyilikder Bu Bayram Da Mazlumları Unutmadı

Her yıl dört kıtada kurban organizasyonları düzenleyerek, hayırseverlerin kurban bağışlarını mazlumların olduğu bütün coğrafyalara ulaştırmaya çalışan İyilikder bu yıl da mazlumları yalnız bırakmadı.

İyilikder, terörist unsurlardan temizlenen Suriye’nin Cerablus ilçesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere bağışlanan kurbanların kesimini gerçekleştirdi.

İyilikder Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Kaçmazer ve çok sayıda Anadolu Öğrenci Birliği gönüllüsünün de katıldığı organizasyonda bağışçıların isimleri tek tek okunarak kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

İyilikder’in dünyanın neresinde olursa olsun mazlumların yanında olduğunu vurgulayan Kaçmazer "Bugün Türkiye’de Suriyeli kardeşlerini unutmayıp, kurbanlarını buraya bağışlayarak Suriye’deki mazlum halkın yanında olduğunu ifade eden bir pratiği uygulamak için Cerablus’tayız. Allah kurbanlarını kabul etsin. Emeği geçen herkesten de razı olsun" dedi.

Kurbanların kesilip dağıtılmasının ardından bölgede kurulan çocuk parkını ziyaret eden gönüllüler çocuklara şeker ve oyuncaklar dağıtarak çeşitli oyunlar oynadılar. Mutlulukları yüzlerinden okunan çocukların sevinci ise görülmeye değerdi.