Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Bosna’da Çalışmalarına Başladı

İyilikder Bosna’da Çalışmalarına Başladı

0
İyilikder Bosna’da Çalışmalarına Başladı

İYİLİKDER, Bosna’da Uluslararası Saray Bosna Üniversitesi’nden (IUS) 100 öğrenci ve Hollanda Avrupa Yardım Vakfı işbirliğiyle afet bölgesinde 4 gün yoğun şekilde insani yardım faaliyetlerini sürdürdü.

İYİLİKDER Genel Sekreteri Av. Ahmet Sait Öner yaptığı açıklamada: "İyilikder olarak, sel felaketinin hemen ardından bölgeye gelerek afetzedelerin yardımına koştuk. Başta Maglay bölgesi olmak üzere camii, medrese, han, evler ve iş yerlerinde afet dolayısıyla meydana gelen çamur birikintilerini temizledik. Sonrasında Visoko Belediye Başkanı ile bir görüşme gerçekletirdik. Toplantıda aldığımız kararlar doğrultusunda Visoko Belediyesi İYİLİKDER ile çiftçilere yönelik sera yapımı, afetzedelere büyük ve küçükbaş hayvan dağıtımı, evlerin tadilatı, ev eşyası temini gibi ortak projeler yürütecek. Yürüteceğimiz projeler, acil ve sürekli yardımları kapsıyor." dedi.

Yardımlarının Ramazan'da da devam edeceğini belirten Öner, "Ayrıca, Ramazan ayında 23-28 Temmuz arasında Bosna’da kumanya dağıtımı ve iftar organizasyonları yapılması konusunu da karara bağlakdık. Bosna için yardım faaliyetleri Ramazan bayramına kadar aralıksız olarak devam edecek.” şeklinde konuştu.

Av. Ahmet Sait Öner, İYİLİKDER Bosna temsilciliğinin açılmasının da planlandığı müjdesini vererek konuşmasını sonlandırdı.