Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İYİLİKDER, Bayram sevincini dünyanın dört bir yanına taşıyor

İYİLİKDER, Bayram sevincini dünyanın dört bir yanına taşıyor

0
İYİLİKDER, Bayram sevincini dünyanın dört bir yanına taşıyor

İYİLİKDER bu yıl da “Paylaşınca Hayat Bayram Olur” sloganıyla Türkiye’de ve dünyanın dört bir yanında yoksul, yetim ve kimsesizler için kurbanlarınızı, kardeşliğe vesile kılıyor.

İYİLİKDER, Ortadoğu, Balkanlar, Asya ve Afrika ‘da "Paylaşınca Hayat Bayram Olur" sloganıyla Kurban Bayramı için başlattığı kampanya kapsamında yoksulları sevindirmeye devam ediyor.

Kurban vekâlet bedelleri; Türkiye-Arakan-Suriye ve Balkan Ülkeleri için 650 TL. Afrika ve Asya ülkeleri için 400 TL. olarak belirlendi. Vekâletler, Kurban Bayramı’nın ikinci gününe kadar alınmaya devam edecek. Organizasyon hakkında açıklama yapan İYİLİKDER Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bahar ‘’Her yıl olduğu gibi bu yıl da, Paylaşınca Hayat Bayram Olur sloganıyla başta ülkemiz olmak üzere dünyanın birçok yerinde kurban vekaletlerini gerçekleştireceğiz. Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde yetim rehabilitasyon faaliyetleri, savaş mağduru mültecilere gıda ve barınma desteğinin yanı sıra eğitim faaliyetleri yürüten, Afrika’nın bir çok bölgesinde su kuyuları ile susuzluk problemine çözüm üreten, süt keçisi projesiyle Afrika’da yoksulluğa karşı mücadele eden, öğrencilere burs desteği ile eğitime katkı sunan, yakın geçmişte Soma faciasında ve Artvin’de yaşanan sel felaketinde, genel anlamda geçmişten günümüze ülkemiz ve dünyanın dört bir yanında iyiliğe dair faaliyetlere imza atan İYİLİKDER, kökleri 40 yıllık geçmişe dayanan tecrübesiyle bu kurban bayramında da kardeşliğe köprü olmaya, iyilik için din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın yol almayı sürdürmektedir.

Alınan vekaletlerin İslami kurallara uygun olmasının temel prensipleri olduğunu belirten Bahar,”Kurbanlıkların alım sürecinden kesim ve yoksullara dağıtımına kadar kendi ekiplerimizle dünyanın dört bir yanında olacağız. Vekaletlerin yerine getirildiğine dair görüntüler kaydedilecek, bayramdan hemen sonra vekalet vermiş bağışçılarımızın görebileceği şekilde sitemizde yayınlanacaktır. Ayrıca bayram süresince, kesimler tamamlandıkça bağışçılara kurbanlarının kesildiğine dair SMSler anlık olarak gönderilecektir’’ dedi.

IYİLİKDER’e kurban vekaletleri, online bağış için kredi kartıyla verilebileceği gibi havale/EFT yoluyla da verilebilmektedir. Detaylı bilgi ve online bağış için İYİLİKDER resmi web sitesi olan www.iyilikder.org.tr adresinden ulaşılabilmektedir.