İyilikder Ankara’nın Kış Yardımları Devam Ediyor

0
231

Ankara’da kışın kendini hissettirmesi ile birlikte İyilikder Ankara Şubesi yüzlerce ihtiyaç sahibi insana yardım etti.

Mamak Akdere’de bulunan Irak Türkmenlerine, Keçiören Yeşilözde bulunan Özbek ve Afgan muhacir ailelere, Siteler bölgesinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine ayrıca Önder Solfasol, Baraj ve Altındağ’da yaşayan Suriyeli yetim ve muhacir ailelere ısınma ihtiyaçlarını karşılamak için soba dağıtıldı.

Baraka evlerde yaşadığı için ısınma problemi yaşayan ailelere de kuzineli soba yardımı yapıldı. Hâlen birçok aile ısınma problemi çekmekte ve kendilerine uzanacak bir yardım eli beklemekte.

Ayrıca Ankara’da farklı üniversitelerde okuyan İyilikder gönüllüsü öğrenciler, derneğin Ankara’daki yardım mağazasında bulunan giyinme reyonunda yüzlerce ihtiyaç sahibi aileye yardımcı olarak giyim ihtiyaçlarını sağlamalarına yardımcı oldu.

Her hafta düzenli olarak yüzlerce ihtiyaç sahibine giyim yardımı, İyilikder’in yardım mağazasındaki gönüllü öğrencilerin desteği ve emekleriyle dağıtılıyor. Gıda, giyim ve kışlık malzemelerin dağıtımları esnasında duygusal anlar yaşanıyor.

“Soğuk Üşütür, İyilik Isıtır” sloganıyla sürdürülen ve ülke genelinde 71 temsilcilikte yürütülen kampanyaya aşağıdaki linkten destek verebilirsiniz:

http://iyilikder.org.tr/h=1289?soguk-usutur-iyilik-isitir