Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Akçakale’ye 1 TIR İnsani Yardım Gönderdi

İyilikder Akçakale’ye 1 TIR İnsani Yardım Gönderdi

0
İyilikder Akçakale’ye 1 TIR İnsani Yardım Gönderdi

İyilikder Gaziantep Şubesi, Suriye’de yaşanan çatışmalardan kaçarak Akçakale Sınır Kapısı’na gelen Suriyeliler için 1 TIR insani yardım malzemesi gönderdi.

İyilikder Gaziantep Şubesi tarafından 17 Haziran Çarşamba günü gönderilen TIR’ın içinde süt, çocuk bezi, bisküvi ile sandviç, meyve suyu ve su bulunuyor. Yardım çalışmaları hakkında bilgi veren İyilikder Gaziantep Şube Başkanı Talip Çelik, "Akçakale’deki mültecilere ve zor durumdaki insanlara yardım götürmeyi kararlaştırdık. Bir TIR malzememizi inşallah o mazlum olan, perişan olan insanlara götüreceğiz. Bundan önce Kobani’ye de götürmüştük. Yani nerede bir yardıma muhtaç, horlanmış, dışlanmış insan varsa onlara yardım elimizi uzatmaya devam ediyoruz. Bugün götüreceğimiz eşyaların içerisinde çocuklar için süt, meyve suyu taşıyacağız. Aynı zamanda sandviç yaptırdık, onları götüreceğiz.

 

Su, çocuk bezi ve bisküvi götüreceğiz. TIR’ımızın içindeki malzemeler bunlar, çünkü onların şu anda evleri barkları yok. Şu anda temel aperatif şeylere ihtiyaçları var, çocukların süte ihtiyacı var. İnsanların karınlarını doyurmaya ihtiyacı var. Biz de bu şekilde düşünerek bir TIR doldurduk. İnşallah Akçakale’deki insanlara ulaştırıp onların karınlarını doyurmaya, susuzluklarını gidermeye, çocukların açlıklarını gidermeye çalışacağız. Yardımları sınırın her iki yakasına da dağıtmaya çalışacağız. Tabi güvenlik güçlerinin müsaade ettiği kadar. Çünkü 2-3 günden beridir orada bekliyorlar. O bekleyen insanlar yemek yememiştir, su içmemiştir. Orada herhangi bir tesis yok. Ne su var, ne de yemek var. Sınırdan girer girmez o insanların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

İnsani yardım malzemeleri TIR’a yüklendikten sonra, sınırda bekleyen Suriyelilere ulaştırılmak üzere yola çıktı.