Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Adana Temsilciliği’nin yardım organizasyonları devam ediyor

İyilikder Adana Temsilciliği’nin yardım organizasyonları devam ediyor

0
İyilikder Adana Temsilciliği’nin yardım organizasyonları devam ediyor

İyilikder Adana Temsilciliği’nin ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım organizasyonları devam ediyor.

Uluslararası insani yardım kuruluşu İyilikder Adana Temsilciliği ile Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tarafından ortaklaşa yürütülen ve Türkiye'nin farklı illerinden de büyük rağbet gören "Çocuklar Üşümesin" kampanyası çerçevesinde, çocukların ağırlıkta olduğu 215 kişiye kışlık kıyafet yardımında bulunuldu. 

 

Dernek gönüllüleri, "İyilik Konvoyu" organizasyonu ile yoğun bir katılımla 29 Kasım Pazar günü sabah saatlerinde bir araya geldiler. Dernek gönüllüsü yardımseverler, oluşturdukları araç konvoyuyla toplu şekilde Yüreğir ilçesine bağlı Yunusoğlu mahallesine gelerek çadırlarda zor şartlarda yaşam mücadelesi veren, çoğunluğu Suriye'nin Kobani bölgesinden gelen Arap, Kürt ve Türkmen mültecilerden oluşan çocuk ağırlıklı 215 kişiye kışlık kıyafet ve insani yaşam malzemesi dağıttılar.

 

Yoğun katılımın olduğu yardım organizasyonunda; İyilikder görevlileri tarafından daha önceden belirlenen ve kayıt altına aileler sırasıyla çağrılarak kışlık kıyafetlerin olduğu paketler kendilerine teslim edildi. Hediyelerini alan çocukların mutluluğu görülmeye değer anlar yaşattı.

 

Programla ilgili basın mensuplarını bilgilendiren İyilikder Adana Temsilcisi Ramazan Bulut, “varolan olumsuz tablo karşısında insani ve vicdani noktada kayıtsız kalamayacaklarını” belirtti. Bulut, “bu ve buna benzer projeler geliştirerek, ihtiyaç sahibi kimselerin yanlarında olduklarını” ifade etti.

 

Faaliyet alanlarını sadece Adana il sınırlı tutmadıklarını da söyleyen Bulut, Kızılay ile ortaklaşa şehir dışı ve yurtdışına yönelik yardım organizasyonlarından da bahsetti. “Çocuklar Üşümesin” kampanyasının devam ettiğini belirten İyilikder Adana Temsilcisi Bulut, yardım programlarının artarak ve çeşitlenerek devam edeceğini söyledi. Program, çocuklara yapılan ikramların ardından sona erdi.