Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilikder Adana Temsilciliği Dualarla Açıldı

İyilikder Adana Temsilciliği Dualarla Açıldı

0
İyilikder Adana Temsilciliği Dualarla Açıldı

İyilikder Adana Temsilciliği, hizmetlerini sürdüreceği yeni mekânının açılışını gerçekleştirdi.

Yapmış olduğu yardım organizasyonları ile göz dolduran ve bölgesinde ciddi çalışmalara imza atan İyilikder Adana Temsilciliği, faaliyetlerinin ivme kazanmasıyla birlikte kaçınılmaz hale gelen mekân ihtiyacını gerçekleştirdiği açılışla tamamladı.

Faaliyetlerini periyodik şekilde ve belli kriterler ile Gıda Bankacılığı şeklinde sürdürecek olan İyilikder Adana Temsilciliği’nin 30 Nisan Cumartesi gün gerçekleşen açılış programına İyilikder YK Başkanı İbrahim Bahar, İyilikder Genel Sekreteri Mustafa Çaylı, Anadolu Platformu YK Üyesi ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, İyilikder Adana Temsilciliği yöneticileri, çeşitli STK temsilcileri ve çok sayıda İyilikder gönüllüsü katıldı.

Ülfet Derneği Genel Merkez Merve Algan Konferans Salonu’nda Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mealinin okunmasıyla başlayan açılış programı, daha sonra Anadolu Platformu YK Üyesi ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar’ın açılış konuşmasıyla sürdü.

Konuşmasında İyilikder’in mazlum ve muhtaçlara gerçekleştirdiği yardım organizelerinde yer alanlara ve bu işleri koordine eden İyilikder Adana Temsilciliği yetkililerine teşekkür eden Kılıçparlar, İyilikder’e bundan sonraki yardım çabalarında da başarılar diledi. Daha sonra kürsüye İyilikder Genel Sekreteri Mustafa Çaylı geldi. Çaylı, salonda bulunan hazirunu selamlayarak yapılan anlamlı açılış programından ötürü gönüllülere teşekkür etti.

Akabinde İyilikder YK Başkanı İbrahim Bahar kürsüye gelerek bir selamlama konuşması yapıp, İyilikder'in misyon ve vizyonuna dair kısa bilgiler vererek çalışmalarından bahsetti. Faaliyet yelpazelerini gün geçtikçe güncelleyerek çeşitlendirdiklerini belirten Bahar, gönüllüleriyle beraber daha birçok işe imza atacaklarını ifade etti. 

Daha sonra İyilikder Adana Temsilciliği’nin açılış duası yapılarak kurdela kesildi ve açılış programına katılanlar, yeni mekân içerisinde oluşturulan konsepti yerinde görerek yapılmak istenenler hakkında bilgi aldı.