İyilik Yumağı Eğitimlerinin Birinci Aşaması Tamamlandı

0
141

Burkina Faso’da ailelerin ekonomik açıdan gelişimlerine yönelik planlanan İyilik Yumağı eğitimlerinin birinci aşaması tamamlandı.

İyilikder ve TİKA işbirliği ile finanse edilen İyilik Yumağı Projesinin Afrika’nın Burkina Faso ülkesindeki eğitimlerinin birinci aşaması tamamlandı. İyilikder Kocaeli Temsilciliği ve gönüllüleri tarafından yürütülen proje ile kadınların özellikle Afrika gibi yoksul bölgelerde meslek edinerek ailelerine katkı sağlamaları hedeflendi.

Projeye katılarak eğitimlerinde başarılı olan kadın kursiyerlere sertifikaları törenle verildi. Kursiyerlere İyilikder gönüllü ekibi tarafından üretimlerine devam edebilmeleri için malzeme desteği de sağlandı.

Projeyle gelecek nesillerin daha sağlıklı yetiştirilmesinin yanı sıra bölgede ekonomik olarak kalkınmaya da yarar sağlanması hedefleniyor. TİKA tarafından lojistik destek sağlanan proje ile kalıcı ve uzun vadeli olarak İyilikder’in Burkina Faso’da hedeflediği kadın istihdamının da temelleri atılmış oldu. Projenin Afrika’da daha farklı ülke ve bölgelerde gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

45 gün süren eğitim sürecince bölgeye giden İyilikder gönüllüleri aynı zamanda süt keçisi dağıtımı, Kur’an-ı Kerim dağıtımı, su kuyusu açma ve et dağıtımı gibi çalışmaları da yürüttü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz