Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilik Okullarında 300 Öğrenciye Yardım

İyilik Okullarında 300 Öğrenciye Yardım

0
İyilik Okullarında 300 Öğrenciye Yardım

İyilikder Gaziantep Şubesi, Gül Cengiz Gülenler ilkokulundaki 300 Suriyeli öğrenciye kıyafet, kitap, çanta ve kırtasiye yardımında bulundu.

İyilikder Gaziantep Şubesi, Gaziantep'deki 12. İyilik Okulu olan Gül Cengiz Gülenler ilkokulundaki 300 Suriyeli öğrenciye kıyafet, kitap, çanta ve kırtasiye yardımında bulundu. Okulda çalışan 15 öğretmene ise 14 parçalık kitap seti hediye etti.

18 Şubat Perşembe günü yapılan organizasyona Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Bülbülzade Derneği eğitim sorumlusu Abdurrahman Örnek ve davetliler katıldı.

Abdurrahman Örnek, Bülbülzade Derneği olarak Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol yaptıkları 12. okul olan Gül Cengiz Gülenler ilkokulundaki Suriyeli öğrencilere kıyafet, çanta, kitap ve kırtasiye yardımında bulunduklarını dile getirdi.

Örnek’in konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle: “Bülbülzade Derneği ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ihtiyaç olan bölgelerde Suriyeli çocukların eğitim öğretime devamını sağlamak amacıyla okul açması hem ülkemiz için hem de uluslararası boyutta değerlendirildiğinde dünya için güzel bir örneklik teşkil etmektedir.

Bülbülzade Derneğimizle yapılan protokol gereği bu okuldaki öğrencilerin ve eğitim öğretim ihtiyacını karşılamanın yanında ailelerinin de ihtiyaçlarıyla ilgilenmekteyiz. Burada bu güzel çalışmaları yapan Gaziantep Valiliğine, İl Milli eğitim Müdürlüğüne ve İyilikder'e teşekkür ediyorum” dedi.

Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ise Bülbülzade Derneği'nin eğitim ve sosyal hayatta hep var olduğunu belirterek; “Bugün burada bunların çok güzel bir örneğini görüyoruz. Buradaki geçici eğitim merkezinde eğitim gören Suriyeli öğrencilerimize İyilikder aracılığıyla böyle bir çalışmanın yapılmasından gurur duyurum. Bu emeklerinden, çalışmalarından dolayı tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Böyle güzel çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından 300 öğrenciye içerisinde kitap ve kırtasiye malzemesi olan bir çanta ile okul forması dağıtıldı.

Öğretmenlere ise 9 kitaptan oluşan Evde Karakter Eğitimi seti ile Turgay Aldemir'in Bilgi ve Bilinç, Ramazan Kaya'nın Kimlik İnşası, Aliya İzzetbegoviç'in Doğu Batı Arasında İslam, İhsan Süreyya Sırma'nın İşte Önderimiz Hz. Muhammet ve Müslüman Filozoflar kitapları hediye edildi.