Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilik Derneği’nden Öğrencilere Kıyafet Yardımı

İyilik Derneği’nden Öğrencilere Kıyafet Yardımı

0
İyilik Derneği’nden Öğrencilere Kıyafet Yardımı

İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği’nin ilk, orta, lise ve üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik kıyafet yardımları başladı.

26-30 Kasım tarihlerinde Gaziantep İyilik Derneği Yardım Koordinasyon Merkezinden bulunan Giyim Mağazasında yapılan kıyafet yardımları il genelindeki ilk ve orta dereceli 34 okulda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilerle üniversite okuyan öğrenciler katılıyor. Yardım mağazasına gelen öğrenciler önce konferans salonuna çıkarak burada üniversiteli abi ve ablalarıyla çeşitli oyunlar oynuyorlar. Ardından yapılan bilgi yarışmasında doğru cevap veren öğrencilere çeşitli hediyeler veriliyor. Sırası gelen okul öğrencileri buradan yardım mağazasına alınarak görevliler eşliğinde beğendikleri kıyafetleri adeta alışveriş yaparcasına alıyorlar. Öğrenciler yeni aldıkları pantolon, kazak, mont ve ayakkabılarını alarak çıkışta kendilerine ikram edilen kek ve meyve sularını da alarak öğretmenleri eşliğinde mutlu bir şekilde yardım mağazasından ayrılıyorlar. İyilik Derneği Gaziantep Temsilcisi Cavit Karakaş, öğrencilere refakat eden öğretmenlere de günün anısına çeşitli hediyeler takdim ediliyor.

30 Kasıma kadar devam edecek yardımların son bölümünde Gaziantep’te üniversite de okuyan uluslararası öğrencilere kıyafet yardımı yapılacak. Yardımlar sonunda yaklaşık bin öğrenciye kıyafet yardımı yapılmış olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.