Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilik-Der’den Suriye’ye Yardım Konvoyu

İyilik-Der’den Suriye’ye Yardım Konvoyu

0
İyilik-Der’den Suriye’ye Yardım Konvoyu

İyilik-Der Gaziantep Şubesi Suriye’ye 4 araçlık insani yardım konvoyu gönderdi.

İyilik-Der Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Gaziantep Şubesi Suriye’ye insani yardım malzemelerinden oluşan 4 araçlık insani yardım konvoyu gönderdi. 28 Aralık Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Sosyal Tesislerinin önünden gönderilen konvoyda un, kuru gıda maddeleri, reçel, kışlık elbise, battaniye ve ilaç yer aldı.

Konvoyun gönderilmesi dolayısıyla bir basın açıklaması yapan Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer bugün mazlum Suriye halkının her zamankinden daha çok yardıma ihtiyacı olduğunu belirterek; “Din kardeşi, akrabası ve komşusu olarak Suriye halkını yalnız bırakmamalıyız. Bizler sorumluluğumuzun bir gereği olarak her gün daha fazla yardımı Suriye’ye göndermenin gayretindeyiz. Bugün un, battaniye, ilaç ve temel gıda maddelerinden oluşan 4 araçlık konvoyumuzu Suriye’ye gönderiyoruz. Yardım kampanyamız devam ediyor. Halkımızı Suriye’de yaşanan drama karşı duyarlı olmaya çağırıyoruz. Hedefimiz Suriye’ye haftada 5 TIR’lık insani yardım konvoyunu göndermektir.” dedi.

STK’lar Üzerinde Oynanan Oyunların Farkındayız

Son günlerde Türkiye üzerinde oynanan oyunların farkında olduklarını belirten Kaçmazer; “Özellikle bu asil milletin dünyanın dört bir tarafındaki mazlum halkalara yardım ulaştırmak için oluşturdukları STK’lar üzerine oyunlar tezgâhlanıyor. STK’ların yardımlarını bazı yerlerle bağlantılı gibi gösterip onları terör listesine alma gayretleri olduğunu görüyoruz.  Biz yüzyıllardan beri kardeşiz, komşuyuz, akrabayız.  Bu akrabalık ve kardeşlik bağlarımız kesintiye uğramıştı. Bu bağlar bugün tekrar yardımlarla gönül köprüleri ile yeniden kuruluyor. Bu köprüler geçmişte olduğu gibi köklerini inanç değerlerinden alıyor. Bu köprüleri yıkmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecek. Sivil Toplum Kuruluşlarının önünü kesmek isteyen güçlere diyoruz ki bunu unutmuyoruz, tarih bunu yazıyor. Er veya geç bunun hesabını tarih önünde, bu asil millet önünde ve Allah katında bunun hesabını vereceksiniz.  İnsanların vicdanları ve merhametleri buza kestiği bir dönemde Suriye halkına yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Basın açıklamasının ardından insani yardım malzemesi taşıyan araçlar Suriye’ye gönderildi.