Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği İyilik-Der Suriye Kurban Organizasyonu

İyilik-Der Suriye Kurban Organizasyonu

0
İyilik-Der Suriye Kurban Organizasyonu

İyilik-Der Suriye’nin birçok şehrinde düzenlediği Kurban Organizasyonu ile bayram coşkusunu savaş mağduru halka birlikte yaşadı.

İyilik-Der Suriye’de düzenlediği Kurban Organizasyonu ile Anadolu insanının gönderdiği kurbanları çeşitli şehirlerde keserek bayram coşkusunu Suriye’ye taşıdı. Bu seneki kurban organizasyonunda Suriye’nin 9 şehrinde toplam 20 bölgede kesilen kurban hisseleri buradaki yoksul halka dağıtılarak kardeşlik duyguları daha da pekiştirildi. Kurban organizasyonuna Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer ve beraberindeki İyilik-Der gönüllüleri katıldılar. İyilik-Der heyeti kesim yapılan bütün şehirlerde kurban yerlerini bizzat ziyaret ederek kesimlerin ve dağıtımların amacına uygun olarak yapılmasını sağladılar.

İyilik-Der, başta Mari, Tel Rafat, Hireytan ve çevresi, Halep, Mumbuc, Bab, Cerablus, Gandura ve Rail olmak üzere toplam 20 bölgede bağışlanan kurban hisselerini dağıttı. 

Organizasyon ile ilgili bilgi veren Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer; İyilik-Der olarak düzenledikleri kurban organizasyonu ile kesilen kurbanları sivil toplum kuruluşları aracılığı ile dağıttıklarını belirterek bu şekilde Suriye’deki Sivil Toplum çalışmalarının ülkemizdeki gibi güçlenmesini amaçladıklarını söyledi. Kaçmazer sözlerini şöyle sürdürdü; “Dernek olarak bölgemizde devam eden açlığa, yokluğa, yoksulluğa kayıtsız kalmamız düşünülemezdi. Anadolu insanının bizlere emanet ettiği kurban hisselerini buralarda keserek halklarımız arasındaki kardeşliği pekiştirme imkânımız oldu. Suriye’nin 9 şehrinde toplam 20 bölgeyi gezerek kesimlere bizzat şahitlik ettik ve dağıtımlarını da yerinde gördük. Buralarda sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret ederek görüş alışverişinde bulduk. Kardeşliğimizin bir gereği olarak buradaki savaş mağduru halka yardım yapmaya devam edeceğiz. Allah tüm kardeşlerimizin kurbanlarını kabul etsin.” dedi.