Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı IV. Eğitim Şûrası Gaziantep’te Yapıldı

IV. Eğitim Şûrası Gaziantep’te Yapıldı

0
IV. Eğitim Şûrası Gaziantep’te Yapıldı

Anadolu Platformu IV. Eğitim Şûrası 25 Temmuz Cumartesi günü Gaziantep’te yapıldı.

Anadolu Platformu Türkiye geneli IV. Eğitim Şûrası Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te yapıldı. Şûraya, Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan, Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar, Genel Sekreter Mehmet Alpcan, Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Özhazar, Anadolu Kadın ve Aile Derneği, Anadolu Öğrenci Birliği, Ortaöğretim Komisyonu, Evde Karakter Eğitimi Komisyonu ve 12 bölgeden yaklaşık 60 kişi katıldı.

Bir gün süren şûranın açılışında bir konuşma yapan Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan, yaşadığımız süreçte İslam’ı ve Müslümanları hedefe koyan gelişmeler yaşandığını belirterek, bu oturumun; insanlarımızın şahsiyet oluşumu, bilinç kazandırılması noktasında çok önemli olduğunu vurguladı.

Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir de Anadolu Platformu’nun sahada uyguladığı müfredatı her yıl yenileme ihtiyacı hissettiklerini belirterek, yeni bir kavramsal yaklaşıma ihtiyaç olduğunu ve hayatı, nesli, arzı yeniden inşa eden bir yaklaşım içinde olduklarını dile getirdi.

Açılış ve selamlama konuşmalarının ardından panellere geçildi. İlk panel Hüseyin Özhazar tarafından “Eğitim Sosyolojisi” üst başlığı ile sunuldu. İkinci panel ise “Eğitim ve Teşkilat Çalışmaları” başlığı ile Gazi Kılıçparlar tarafından gerçekleştirildi.

Öğleden sonraki oturumlarda ise “Eğitimcilerin Eğitimi” İbrahim Özmantar, “Eğitim Meselesi” Veli Karataş tarafından sunulan panellerle devam etti.

Panellerin ardından müfredat çalışmasına geçildi. Bu bölümde tüm Türkiye’den gelen raporlar tasnif edildi. Ardından müfredat geliştirmek için gurup çalışmaları yapıldı. Akşam bölümünde ise müfredatın revizyonu, yeni müfredat çalışmaları ve baskı ve planlama işleri görüşüldü. Program saat 22.00’a kadar yapılan oturumların ardından sona erdi.