Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı İstikrar Spor Kulübünden Salon Basketbol Turnuvası

İstikrar Spor Kulübünden Salon Basketbol Turnuvası

0
İstikrar Spor Kulübünden Salon Basketbol Turnuvası

Gaziantep İstikrar Spor Kulübü, Şehitkâmil Belediyesi işbirliği ile 10-11 Aralık‘ta üniversiteli erkek öğrencilerine yönelik 3×3 salon basketbol turnuvası düzenledi.

Gaziantep’in 25 Aralık Kurtuluş Etkinlikleri kapsamında düzenlenen basketbol turnuvasında maçlar Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde oynandı.

Turnuvaya; Türkiye, Filipinler, Moğolistan, Madagaskar, Nijerya, Mali, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve Orta Afrika’dan oluşan 8 ülkeden 60 üniversite öğrencisi katıldı. 5’er kişiden oluşan 13 takım sahada yerini alarak müsabakalara katıldı.

Turnuvanın açılış töreni 10 Aralık Cumartesi günü yapıldı. Açılış törenine Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol ve ilgililer katıldı. Fadıloğlu açılış konuşmasında Suriye’deki zulme sessiz kalınmamasını ve gençlerimizin spor ile hemhal olmasının önemine değindi.

İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol da, Suriye’de ve özellikle Halep’te yaşanan vahşi katliamlara sessiz kalmamak için kardeşlik turnuvasını düzenleyerek duyarsız kalmadıklarını söyledi. Açıkkol, turnuvanın bir diğer amacının da gençlerin sporla ilişkilerini güçlendirerek kötü alışkanlıklardan korunması olduğunu vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından gösteri maçı yapıldı. Gösteri maçı sırasında tüm stat, oyuncular ve protokol son zamanlarda sosyal medyada da meşhur olan #ManneguinChallenge yaptı. Hakemin uzun düdüğü ile herkes bir dakika hareketsiz kalarak kamera çekimi yapıldı.

Gösteri maçının ardından müsabakalara geçildi. İki gün süren zorlu müsabakaların ardından birinci olan takıma kupa ve çeşitli hediyeler verildi. Turnuva kupa töreninin ardından sona erdi.