İstikrar Spor Kulübü İftarı Yapıldı

0
İstikrar Spor Kulübü İftarı Yapıldı

İstikrar Spor Kulübü’nün sporcular ve aileleri için düzenlediği iftar programı 28 Haziran Salı günü yapıldı.

İstikrar Spor Kulübü’nün bünyesinde faaliyet gösteren kulüplerdeki sporcular ve aileleri için düzenlenen iftar programı 28 Haziran Salı günü Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Merkezi avlusunda yapıldı.

İftara; İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol ve yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mürsel Biçer, Şahinbey Halk Eğitim Müdürü Salih Erdemci,  Şehitkâmil Halk Eğitim Müdiresi Suna Sertpolat, Şehitkâmil Belediyesi Spor Koordinatörü, Suriyeli sporcular ve İstikrar Spor Kulübü sporcuları ve aileleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programında daha sonra Bülbülzade Vakfı’nın tanıtım filmi izlendi. Ardından İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol kürsüye gelerek bir selamla konuşması yaptı.

Ramazan arınma, yardımlaşma ve ibadet ayıdır

Açıkkol, konuşmasında Ramazan ayının bir arınma, yardımlaşma ve ibadet ayı olduğunun altını çizerek şunları dile getirdi; “Bu ayda biz inananlar iç dünyamızı her türlü kirden temizlemek için oruçla, sadakayla, namazla azami gayret gösteririz. Ramazan aynı zamanda bereket ayıdır. Bu bereket iç ve dış dünyamızı arındırırken, çevremizi de unutmadan beraber hareket etmeyi gerektirir.

Biz Bülbülzade Vakfı ailesi olarak özellikle yetim çalışmaları, ramazan boyunca çocuk giydirmeleri, ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı ve nakdi yardımları ulaştırarak hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında bir köprü vazifesi görüyoruz.

Klüp olarak 12 branşta faaliyet gösteriyoruz

Spor kompleksimizde bir yüzme havuzumuz, kapalı spor salonu, fitness merkezimiz halkımıza da açık olarak faaliyet gösteriyor. Biz İstikrar Spor Kulübü olarak yaklaşık 12 branşta faaliyet gösteriyoruz. Futbol, basketbol, aikido, çim hokeyi, judo, tekvando, kick boks, yüzme, karate, güreş ve geleneksel aba güreşi branşında 400 civarında lisanslı sporcumuz ile faaliyet gösteriyoruz.

Üç yıllık geçmişimize rağmen il, bölge ve yurt çapında başarılarımızın olması bizi sevindiriyor. İstikrar Spor Kulübü olarak faaliyet yaptığımız branşlarda hedefimiz ahlaklı, karakterli ve başarılı sporcular yetiştirmektir. Bu gaye ile değerli hocalarımızın nezaretinde büyük bir özveri ile çalışıyoruz. Kulübümüz sadece spor anlamında değil, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim çalışmalarını arttırtarak kötü alışkanlıklardan uzak durmasını, milli ve manevi değerlerine bağlı öz güveni yüksek toplumda kendini ifade edebilen bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Bu yıl ilden katılımcıların destekleri ile beraber bir Suriye Kardeşlik Ligi gerçekleştirdik. Burada Suriyeli kardeşlerimizin toplumumuza uyum sağlamaları ve kendilerini spor alanında ifade edebilmeleri açısından çok önemliydi. Son kapanış programında Gençlik ve Spor Bakanımız buradaydı, milli takımın şöhretler karması buradaydı. Bunu da anlımızın akı ile tamamladık.

Kulüp olarak önümüzdeki dönemde ata sporlarımız olan okçuluk, cirit, binicilik gibi branşları bünyemize katarak fatalitelerimizi genişletmek istiyoruz.”

Konuşmanın ardından Bülbülzade Vakfı Ortaöğretim Komisyonu tarafından organize edilen Gezginler Okuyor Projesi ile okudukları kitaplardan sınava girerek ödül kazanan öğrencilere ödülleri takdim edildi. Lise ve ortaokul düzeyinden dereceye giren öğrencilere; dizüstü bilgisayar, bisiklet, dijital fotoğraf makinesi, çeyrek altın, kol saati hediye edildi.

İftar programı ödül töreninin ardından sona erdi.