Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı İstikrar Güreş Takımı Türkiye 2.si Oldu

İstikrar Güreş Takımı Türkiye 2.si Oldu

0
İstikrar Güreş Takımı Türkiye 2.si Oldu

Kapışmalı Aba Güreşi Türkiye Şampiyonasında takım halinde Türkiye 2.si olan İstikrar Spor Kulübü Güreş Takımı Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

İstikrar Spor Kulübü Güreş Takımı 26-27 Aralık 2015 tarihlerinde Hatay’da düzenlenen Kapışmalı Aba Güreşi Türkiye Şampiyonasında takım halinde Türkiye 2.si oldu.

Güreş Antrenörü Kemal Dağcı yönetiminde çalışan İstikrar Spor Kulübü Güreş Takımından 30 kiloda Mahmut Can Çalışkan ile 35 kiloda Oğuzhan Daşkıran 1. olurken, 45 kiloda Abdulaziz Arslan ise 2. Oldu. 80 kiloda mücadele eden Mehmet Can Kıran da Türkiye 4.sü oldu. Bu derecelerle İstikrar Spor Kulübü Güreş Takımı takım halinde Türkiye 2.si oldu.

Şampiyonanın ardından İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kar, Antrenör Kemal Dağcı ve sporcular Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir’i makamında ziyaret etti.

Yönetim kurulunu, antrenörü ve sporcuları tek tek tebrik eden Aldemir, sporculara madalyalarını taktı. İstikrar Spor Kulübü Güreş Takımı ise aldıkları kupayı Turgay Aldemir’e hediye ettiler. Sporcularla tek tek ilgilenen ve onlara çeşitli hediyeler veren Aldemir, sporcularla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.