Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı İstikrar Güreş Takımı Bölge 3.sü Oldu

İstikrar Güreş Takımı Bölge 3.sü Oldu

0
İstikrar Güreş Takımı Bölge 3.sü Oldu

İstikrar Spor Kulübü Güreş Takımı Malatya’da yapılan 17-18 yaş okullar arası grup bölge şampiyonasında takım halinde bölge 3.sü oldu.

İstikrar Spor Kulübü Güreş Takımı 16-17 Şubat tarihlerinde Malatya'da yapılan 17-18 yaş okullar arası grup bölge şampiyonasında takım halinde bölge 3.sü oldu.

Güreş Antrenörü Kemal Dağcı yönetiminde çalışan İstikrar Spor Kulübü Güreş Takımı’ndan 46 kiloda Bünyamin Gül 3., 50 kiloda Samet Erlale 3., 60 kiloda  Onur Özaslan 3., 74 kiloda İbrahim Halil Boz 3., 120 kiloda Furkan Kaplan ve 74 kiloda Ömer Güvenç Ulaştı ise bölge 5.si olarak yarışmayı tamamladı.

İstikrar Spor Kulübü Güreş Takımı bu derecelerden sonra 25-26 Martta İzmir'de yapılacak Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

Bölge şampiyonasının ardından İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kar, Ergun Aslan ve Antrenör Kemal Dağcı ve sporculardan oluşan heyet Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir’i makamında ziyaret etti.

Yönetim kurulunu, antrenörü ve sporcuları tek tek tebrik eden Aldemir, sporculara madalyalarını takarak çeşitli hediyeler verdi. Aldemir, yönetim kurulu ve sporcularla birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Öte yandan 23-24 Şubatta Gaziantep'te yapılan il seçmelerinde İstikrar Spor Kulübü Güreş Takımı 10 sıklete 8 birinci çıkararak başarılı bir sonuca daha imza attı.