İstanbul'dan Özgür Suriye Halkına Selam

0
131

Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu üyesi Anadolu Öğrenci Birliği, 16 Mart Cumartesi günü Saat 13.00’de Özgür Suriye Halkını selamlamak için Saraçhane Parkı’na yürüdü.

Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu üyesi Anadolu Öğrenci Birliği, 15-22 Suriye Halkıyla Dayanışma Haftası Etkinlikleri itibari ile genel merkez binasından başlayan yürüyüş, Saraçhane Parkı’nda son buldu. Burada Anadolu Öğrenci Birliği Genel Sekreter’i Emrah Atila önemli açıklamalarda bulundu. 16 Mart’ın aynı zamanda Halepçe’nin de yıldönümü olduğuna vurgu yapan Atila, mazlumların yalnız bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğine vurgu yaptı.

Saraçhane Parkı’nda bir de basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını Anadolu Öğrenci Birliği’nden Barış Başpınar yaptı. Basın açıklamasının yapılması esnasında, üniversite öğrencileri tarafından “Özgür Suriye Halkına Selam Olsun”, “Özgür Suriye’ye Selam Olsun” sloganları atıldı.

Suriye’de yaşanan dramı bir nebze de olsa insanlarla paylaşmak, onların kanayan yaralarını biraz olsun hissedebilmek için bir de fotoğraf sergisi açıldı. Yine Anadolu Öğrenci Birliği tarafından açılan fotoğraf sergisi yürüyüşe katılanların ve çevredeki insanların ilgisine sunuldu. Yağmur yağışına ve soğuk havaya rağmen sergiye ilgi büyüktü.