İstanbul'da 3. Bölge Toplantısı

0
180

Genişletilmiş 3. Bölge toplantısı İstanbul’da Anadolu Platformu Genel Merkezinde yapıldı.

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu genişletilmiş 3. Bölge toplantısı üye kuruluşların temsilcileri ve Kadın Komisyonu Bölge temsilcilerinin katılımıyla 25 Kasım Pazar günü gerçekleştirildi.

Toplantı, Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar, Koordinasyon Kurulu Üyeleri Ahmet Çamurluoğlu, Hüseyin Özhazar, Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri Rabia Aldemir, Nesrin Karataş, Kamer Çamurluoğlu, Genel Sekreter Mehmet Alpcan, Bölge Sekreteri Sıddık Karaduman, Kadın Komisyonu Bölge temsilcileri ile Üye kuruluşların temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda 3. Bölge’de bulunan üye kuruluşlardan; AKDAV adına Anadolu Öğrenci Birliği Marmara Bölge sorumlusu Hanefi Tosun, Eke Sorumlusu Menşure Özhazar, Kadın Komisyonu temsilcileri İlknur Vatan, Leyla Bilici, Feride Güneş, Hatice Sönmez, Fıtrat Derneği adına Bilal Yaman, Kadın Komisyonu temsilcileri Neslihan Karaduman, Sümeyra Tosun, İyilik Derneği adına Muhammed Rıza Şekerli, Ekrem Kibar, Emine Şekerli, Mualla Çiçek, BEKADER adına Ahmet Emer, H. Ahmet Menteş, Esenler’den İsmet Karakula, Umut Işığı Derneği adına Nurgül Babacan, Mektep Derneği adına Canip Kaya, Mehmet Ali Kılıç, Eda Koç, Uşak Ebrar Derneği adına Muzaffer Çolaklı, Zuhal Çolaklı, Manisa Mana Derneği adına Ahmet Günhan, Zeynep Günhan, Kocaeli Gökkuşağı Derneği adına Adnan Şenyurt, İklime Şenyurt, Gelibolu Umut Derneği adına Cengiz Köksal, Erol Sert, Atila Çamur, ANESİAD adına Ömer Çiçek, Anadolu Öğrenci Birliği adına Emrah Atila, Sakarya’dan Murat Aladağ ve Fadime Yılmaz katıldı.

Toplantıya Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir başkanlık etti. Gündemdeki konulara geçilmeden önce bu dönemde gerçekleşen faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

Anadolu Platformuna üye derneklerin projeleri ve çalışmalarından özetler sunulduğu 3. Bölge genişletilmiş teşkilat toplantısında, Kuzuluk Sempozyumunun değerlendirilmesi ve bundan sonraki sempozyumlarla ilgili görüşler paylaşıldı. Kadın Komisyonu genel olarak yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Ayrıca bölgede yaptıkları faaliyetlerin ve ziyaretlerin artarak devam edeceği belirtildi. Anadolu Öğrenci Birliği Marmara Bölgesinde yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, Sultanbeyli Bölgesinde faaliyet yürüten Mektep Derneği çalışmaları hakkında bir sunum gerçekleştirildi. Suriye’de yaşanan gelişmelerin de ele alındığı toplantıda eğitim programlarının uygulanma süreçleri ve komisyonların koordinesi ve iletişimiyle ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.

Daha sonra Kadın Komisyonu Bölge temsilcileri, Komisyon üyeleriyle bir araya gelerek değerlendirme toplantısı gerçekleştirdiler.

Toplantı bölgedeki diğer illerle olan iletişimlerin ve sorumlulukların artarak devam etmesi gerektiği vurgulanarak dualarla sona erdi.