Ana Sayfa Genel İstanbul Kitap Kahve

İstanbul Kitap Kahve

0
İstanbul Kitap Kahve
istanbul kitap kahve

İstanbul Kitap Kahve Mayıs 2019 İtibariyle Fatih Halıcılar Caddesi’nde Kitapları, Menüsü, Kültür Sanat Programlarıyla Hizmet Vermeye Devam Ediyor

İstanbul Kitap Kahve Mayıs 2019 İtibariyle Fatih Halıcılar Caddesi’nde kitapları, menüsü, kültür sanat programlarıyla hizmet vermeye devam ediyor. 13 bin kitap çeşitliliğine sahip olan İstanbul Kitap Kahve’ de; Çocuk Edebiyatı, Tarih, Biyografi, Seyahat, Hatırat, Felsefe, Şehir, Sosyoloji, Psikoloji, Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, İslam, Araştırma ve İnceleme, Düşünce, Sinema, Güzel Sanatlar, Şiir, Dünya Edebiyatı, Türk Edebiyatı kategorisinden kitaplar ile birlikte Arapça ve Rusça kitaplara, çeşitli dergilere ulaşabilmek  mümkün.

Şehir ve şehir dışı kitap siparişlerinin alınabildiği kafede haftalık kampanyalı kitap satışı yapılmakta. İstanbul Kitap Kahve sorumlusu Mehmet Alpcan, kafede çeşitli etkinliklerin yapıldığını söyleyerek, İstanbul Kitap Kahve’nin insanlara kültürel bir ortam hissiyatı verdiğini belirtti ve bu özelliğinin İstanbul Kitap Kahve’yi bir işletmeden farklı kıldığını vurguladı.

İstanbul Kitap Kahve’nin “Yayın dünyasını sevenlerle kitabın, çayın, yemeğin  buluştuğu bir mekan” olduğunu ifade eden Mehmet Alpcan, “Yayıncılar ve yazarlarla burada bir çok buluşma yapılıyor” dedi. Kitap satışıyla ilgilenen Yaşar Yeşil ise Kitap Kahveyle ilgili düşüncelerini şu şeklide dile getirdi: “Kitap satışının ötesinde burada başka bir ilişki gelişiyor. Buraya gelenlerle kitaplarla ilgili konuşuyor, sohbet ediyoruz.. Dostluk ve sıcak ilişkiler kuruyor, yarenlik ediyoruz.

İstanbul Kitap Kahve’de; eğitim ve kültürün, hayatın her alanında bilince dönüşmesi gayretinde olan Anadolu Platformu’nun da misafirleri ağırlanmakta.

İstanbul Kitap Kahve;  Şehrin Sakinleri, Söyleşi Dizisi, Müzik Dinletisi konseptleriyle ve atölye ile mezatlarla, şehrin insanlarını bir araya getirme amacıyla haftalık kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapmakta. Şehrin Sakinleri etkinliğinde Fatih semtinin yerlileri dinlenilmekte ve tanıtılmakta. Baharatçı Erdoğan Topçu, Prof. Dr. Köksal Alver, Bakkal Mustafa Tekik, Yazar Yağız Gönüler, Türbedar Sadık Kılınç, Yazar İhsan Süreya Sırma, Sahaf Yunus Demir, Mimar Serkan Akın ve Esnaf Niyazi Dilek’in konuk olduğu etkinlik her Perşembe gerçekleşmekte.

Cumartesi günleri yapılan Söyleşi Dizisi etkinliğinde; güncel meseleler, önemli akademik çalışmalar ve  projeler ilgilileri ile buluşturulmakta. Bu kapsamda: Prof. Dr. Mustafa Özel ile “Roman Diliyle Siyaset ve İktisat”, Prof. Dr. Tahsin Görgün ile “Medeniyet Meselesi”, Meryem Selva İnce ile kurucusu olduğu çocukyazını.com ve Çocuk Edebiyatı, Kaligraf Sabahattin Nayir ile de kaligrafi sanatı üzerine konuşuldu.

Elif İclal Yılmaz ve Sena Şengül kemanlarıyla, Gürsel Torun ise ud ile kemanıyla birlikte müzik dinletisi gerçekleştirdi. Kaligraf Sabahattin Nayir ile kaligrafi atölyesi gerçekleşti. Kıztaşı Sahaf’ın yapmış olduğu kitap mezatı İstanbul Kitap Kahve ev sahipliğinde yapıldı.

Çay, kahve, soğuk içecek, kahvaltı, salata, aparatif yiyecek çeşitlerine sahip İstanbul Kitap Kahve bünyesinde toplu organizasyonlar yapılmakta.

Sipariş ve bilgi:

0212 533 13 13
bilgi@istanbulkitapkahve.com.tr
Akşemsettin Mh. Halıcılar Cd. No:72 Fatih/İstanbul
http://www.istanbulkitapkahve.com.tr/

Instagram: istanbulkitapkahve

Twitter: İstkitapkahve

Facebook: istanbulkitapkahve

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.