Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı İşrak Gazetesi’nin 129. Sayısı Çıktı

İşrak Gazetesi’nin 129. Sayısı Çıktı

0
İşrak Gazetesi’nin 129. Sayısı Çıktı

Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 129. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında Suriye’deki sözde seçimler manşete taşınarak; “Esad ve seçimleri için meşruiyet yoktur” manşeti atılmış.

Gazetenin sürmanşetinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın: “Türkiye 158 ülkeye yerli ve milli gaz maskesi temin etti” haberi yer alıyor. Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi DUSUKİ “Dünya Esad Seçimlerini Destekliyor”, Ali Muhammed ŞERİF “Bilginin onuru”, Dr. Zakaria MALAHFCİ “Arap seçkinlerinin krizi” Taha KILINÇ “Mukâveme”, Yasin AKTAY “İsrail neden ateşkesi kabul etmek zorunda kaldı?”, Burhanettin DURAN “Biden yönetimini asıl zora düşüren Netanyahu” makaleleri öne çıkıyor.

Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den öne çıkan etkinlik ve habere yer veriliyor.

İşrak Gazetesi’nin 129. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.