Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı İşrak Gazetesi’nin 120. Sayısı Çıktı

İşrak Gazetesi’nin 120. Sayısı Çıktı

0
İşrak Gazetesi’nin 120. Sayısı Çıktı

Ülkemizde; Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak üç dilde yayımlanan İşrak Gazetesi’nin 120. sayısı çıktı. Pandemi sürecinde e-gazete olarak yayın hayatına devam eden gazetenin bu sayısında İşrak Gazetesinin 6. yılına girişi manşete taşınarak; “İşrak Altıncı Yılında” manşeti atılmış.

15 günde bir yayımlanan gazetenin sürmanşetinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Basın özgürlüğünden vazgeçemeyeceğimiz gibi istismar edilmesine de müsaade etmeyeceğiz” demeci yer alıyor.

Türkiye’den ve Suriye’den birçok gazeteci, yazar, şair, aydın, kanaat önderi ve akademisyenin yazılarıyla katkıda bulunduğu gazetenin bu sayısında; Subhi Dusuki “İşrak gazetesi ve altıncı yılı”, Ahmed Mazhar Saadu “Özgür Sözlerde”, İlham Hakkı  “Güneş seninle doğuyor”, Abdurrahim Halife “Amerika kendisi ile yüzleşiyor!”, İbrahim Karagül “Salgın sonrası fırtına var. Türkiye 2021’de dünyayı çok daha fazla şaşırtacak!”,  Yasin Aktay “ABD’de darbe ihtimali kimi ağlatır, kimi güldürür?”, Burhanettin Duran “Laiklik tanımımız çoktan dönüştü, farkında mısınız?” makaleleri öne çıkıyor.

Gazetede daha birçok yazar ve şairin; şiir, deneme, öykü ve makaleler ile Türkiye’den ve Suriye’den birçok aktivite ve haberlere yer veriliyor.

İşrak Gazetesi’nin 120. sayısını çevirim içi okumak için tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.