İsrail’in İşgalci Harekatına Tepkiler Büyüyor

0
174

İsrail’in Ramazan ayının başından beri Gazze halkına karşı yaptığı ve sivil-çocuk ayırt etmeksizin insanları katlettiği kanlı operasyonlar dünyanın birçok yerinde protesto ediliyor.

 

 

Katil İsrail 12 gündür düzenlediği hava saldırılarını dün akşam itibari ile kara harekatına çevirdi. Benyamin Netanyahu'nun İsrail ordusuna, Gazze'den İsrail'e uzanan tünellerin vurulması amacıyla kara harekatı başlatılması emrini verdiği açıklandı. İsrail ordusu Gazze'nin kuzayindeki Beyt Lahya beldesine girdi. Şimdiye kadar çok sayıda şehit ve yaralı veren Filistinli kardeşlerimiz işgalci siyonistlere direniyor. 

 

İsrail'in Ramazan ayının başından beri Gazze halkına karşı yaptığı ve sivil-çocuk ayırt etmeksizin insanları katlettiği kanlı operasyonlar dünyanın birçok protesto ediliyor. Türkiye'nin dört bir yanında da şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazları kılınıyor ve direniş için dua ediliyor.

 

Kara harekatı haberinden sonra İstanbul'da Beyoğlu'nda toplanan binlerce kişi katliamı lanetledi. Tünel'den Galatasaray Lisesi önüne kadar yapılan yürüyüşte kalabalık: "Müslüman Zulme Boyun Eğmez!" , "Tarafsız Değil Tarafız! Zulmün ve İşgalin Karşısında Adaletin ve Ümmetin Safındayız!", "Katil İsrail Filistin'den, Katil Esed Suriye'den, Katil Maliki Irak'tan, Defol!" , "Yaşasın Filistin Direnişimiz!" sloganları attı.

 

Bugün de Fatih Camii'nde toplanan Filistin Dostları Platformu Cuma namazına müteakip Saraçhane'ye kadar yürüdüler. Yürüyüş boyunca sloganlar ve dualarla siyonizmi protesto ettiler. Geniş kalabalığın katıldığı yürüyüşte “Emperyalizm Yenilecek, İslami Direniş Kazanacak!”, “Müslüman Zulme Boyun Eğmez!” yazılı pankartlar açılırken “Katiller Vahşette Yarışıyor!”, “Gazze Seninleyiz!”, “Siyonizm Yenilecek, İslami Direniş Kazanacak!” yazılı dövizler ile Filistin, Özgür Suriye ve Tevhid bayrakları taşındı. 

 

Eylem boyunca farklı kuruluşlardan temsilciler konuştu. Yapılan konuşmalarda İsrail dite bir devletin ve Siyonist çetelerin Müslümanlar tarafından tanınmadığını ve tanınmayacağı belirtildi. Bu çetelere ses çıkarmayan ve destekleyen uluslararası kurum ve kuruluşlar da işbirlikçi olarak addedildi. Programın Mehmet Emin Yıldırım'ın yaptığı dua ile sonlandı.

 

İlerleyen günlerde protestolar Türkiye genelinde devam edecek.