Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği İsmet Doğan Tekbirlerle Karşılandı

İsmet Doğan Tekbirlerle Karşılandı

0
İsmet Doğan Tekbirlerle Karşılandı

15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminde İstanbul Saraçhane Parkı’nda yaralanan AÖB Kahramanmaraş Temsilcisi İsmet Doğan Gaziantep Havaalanı’nda tekbirlerle karşılandı.

İsmet Doğan Tekbirlerle Karşılandı

15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminde İstanbul Saraçhane Parkı’nda yaralanan AÖB Kahramanmaraş Temsilcisi İsmet Doğan Gaziantep Havaalanı’nda tekbirlerle karşılandı.

Anadolu Öğrenci Birliği Kahramanmaraş Temsilcisi İsmet Doğan, 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminde İstanbul Saraçhane Parkında yaralanmıştı. İsmet Doğan, 15 Temmuz gecesi darbe teşebbüsüne direnirken darbeci askerler tarafından iki bacağından vurulmuştu. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünden mezun olan ve milli tekvandocu olan İsmet Doğan, yaralanması sonucu spor hayatına devam edemeyecek.

İsmet Doğan 27 Temmuz Çarşamba günü Gaziantep Havaalanında çok sayıda darbe karşıtı ve dava arkadaşı tarafından karşılandı. Karşılamaya gelenler arasında; Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Başkan Yardımcısı Yunus Hamallar, Anadolu Öğrenci Birliği Bölge Başkanı Mustafa Kar, Nizip Nedder Başkanı Ayhan Kaplan, İsmet Doğan’ın ailesi ve dava arkadaşları vardı. Doğan, Gaziantep Havaalanında tekbirlerle karşılandı. Daha sonra konvoy eşliğinde Nizip’teki evine uğurlandı.

Doğan’ı, ilçe girişinde, aralarında Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan ve Ak Parti eski milletvekili Mehmet Sarı’nın da bulunduğu kalabalık karşıladı. İsmet Doğan, konvoyla İstasyon Mahallesi’nde ailesinin yaşadığı eve götürüldü.

Doğan, burada kendisini karşılayanlara teşekkür etti ve Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan’a 15 Temmuz gecesini anlattı. İsmet Doğan, şehit olamadığı için üzüldüğünü belirterek şunları dile getirdi:

“Arkadaşlarımla birlikte önce abdest aldık ve namazımızı kıldıktan sonra dışarıya çıkarak Vatan Caddesi üzerindeki diğer gruplarla birleştik. Emniyet Müdürlüğü’ne gidecektik, ancak belediyenin kuşatıldığını öğrenince doğrudan Büyükşehir Belediyesi’ne geçtik. Belediye önünde barikat kuran askerler bizi gördüklerinde korktu. Rütbeli olduklarını öğrendiğimiz askerler tarafından üzerimize ateş açıldı.

Ben o sırada iki ayağımdan vuruldum. Bizim darbecilere karşı dik durmamız, onları püskürtmemiz, inşallah bu ülkenin onlardan temizlenmesine vesile olur. Biz o gün şunu anladık; bu ülke bedel ödenilmeden kazanılmadı, bu ülkeyi korumak için bedel ödenmesi gerekiyordu. Diğer kardeşlerim şehit olarak, ben ise gazi olarak bu bedeli ödedim. Zaten benim tek üzüntüm şehit olamayışımdır.”

Konuyla ilgili Anadolu Öğrenci Birliği’nden yapılan açıklamada; “Bu vesileyle bir kere daha darbecileri lanetliyor, bu menfur kalkışmada şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize, yakınlarına ve tüm milletimize sabır niyaz ediyoruz” denildi.