“İslami Mücadelede Yöntem Sorunu” Konferansı Yapıldı

0
232

Bilgi ve Hikmet Derneği, “İslami Mücadelede Yöntem Sorunu” konulu konferans düzenledi.

Bilgi ve Hikmet Derneği, Yazar Ümit Aktaş’ın konuk olduğu “İslami Mücadelede Yöntem Sorunu” konulu konferans düzenledi. Adıyaman’da düzenlenen konferans programına bölge halkı ile beraber dernek üye ve gönüllüleri katılım gösterdi.

Ümit Aktaş, konferansta yaptığı konuşmada İslam’ın yayılmasında kılıcın değil güvenin etkili olduğunu ifade ederek, İslam mücadelesinin adını aldığı esenlik ve barışın topluluklara ulaşmasıyla insanlığın ihya olduğunu vurguladı. 1400 yıllık İslami yönetim geleneğinin farklılıklara saygı gösterdiğini ifade eden Ümit Aktaş, DAEŞ türü yapıların Müslümanları farklılıklara tahammülsüz göstermeye ve insanları tek tipleştirmeye dönük faaliyetlerinin İslam’ın özüne uygun olmadığını söyledi. Kur'an-ı Kerim'in Müslümanlara düşünmeyi, fikir üretmeyi emrettiğine değinen Aktaş, Müslümanların çağın sorunlarını algılamada ve çözüm üretmede yetersiz kaldığının altını çizdi.

Konferans sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayan Ümit Aktaş, Anadolu Öğrenci Birliği öğrencileriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.