İslami Dayanışma Derneği’nden Şehitler Gecesi Programı

0
268

İslami Dayanışma Derneği, Şehitler Gecesi anma programı düzenledi.

İslami Dayanışma Derneği tarafından 11 Şubat Cumartesi akşamı 19:00-22:00 saatleri arasında Şehitler Gecesi programı düzenlendi. Yoğun katılımla gerçekleşen program, İstanbul Bağcılar Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başlayan program selamlama konuşmaları ile devam etti. Etkinlikte görevli gençlerin cihad ve şehadet içerikli marş, ezgi ve şiir okuduğu programda, İslami Dayanışma Derneği Başkanı Şevket Kösem konuşma yaptı.

Şevket Kösem, katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında hak mücadelesine vurgusu yaptı. Kösem konuşmasında “Hak ile batıl mücadelesinin ilk insan ve ilk peygamber Hz Adem den bu yana olduğu hepimizce bilinmektedir. İnancımızın gereği olarak gayemiz kıyamete kadar sürecek olan bu mücadelede yerimizi alarak tüm insanlığın kurtuluşu için var gücümüzle çalışmak olmalıdır. İşte bu hayati mücadelede gençliğin yeri hep ayrı olmuştur. Zira dünyaya yön veren ve tarihe şan veren itici güçlerin hepsine bakıldığında hepsinde gençleri görmek mümkündür. Biz İslami Dayanışma Derneği olarak gençlerimizin iyi bir eğitim almış bilgi eğitim ve güzel ahlakla donanmış Dünya ile rekabet edebilen ve Dünyayı yakından takip edebilen milli manevi değerlerine bağlı o değerleri koruyup gözetebilen ve geleceğini geçmişinden aldığı güç gurur ve ilhamla şekillendiren bir gençlik olmasını arzu ediyoruz.” dedi.

Şevket Kösem’in konuşmasından sonra Anadolu Platformu Yüksek İstişare Üyesi Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan söz aldı. “Şehit kimdir? Şehadet nedir?” konulu sunum yapan Kayan, “Şehadetin ilahi davanın varlığı için kendi hayatından vazgeçmek olduğunu, Müslüman bireylerin Allah için, ahiret için, İslam ümmeti ve bütün insanlık için hayattaki varlığımızı temellendirip, duruşumuzu ve yürüyüşümüzü bu yol üzere netleştirip bu yolda ölürsek şehit, bu yolda yaşarsak şahit oluruz. Rabbim bu ilahi dava yolunda bizlere de şahadeti nasip etsin inşallah.” dedi.

Program, Grup Yürüyüş’ün ezgi ve marşları eşliğinde sona erdi.