Ana Sayfa Kuruluşlar İslami Dayanışma Derneği İslami Dayanışma Derneği’nden Anadolu gezisi

İslami Dayanışma Derneği’nden Anadolu gezisi

0
İslami Dayanışma Derneği’nden Anadolu gezisi

İslami Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet Anadolu’daki kardeş dernek ve vakıfları ziyaret etti.

İşte dernek üyelerinin Anadolu gezisi ile ilgili izlenimleri:

İslami Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan beş kişilik bir ekiple Gaziantep, İskenderun, Adana, Mersin ve Tarsus’taki derneklerimizi ziyaret ettik. Oradaki arkadaşlarımızla çalışmalarımız hakkında bilgi paylaşımında bulunduk.

Antep ziyaretimizde Anadolu Eğitim Ve Davet Gönüllüleri Platformu başkanı Sayın Turgay Aldemir’i ziyaret ettik. Kendisinin tavsiye ve görüşlerini aldık; İslami Dayanışma Derneği olarak da çalışmalarımız hakkında bilgi verdik.

Bülbülzade Vakfı’nın genel müdürü sayın Cumali Kaplan’ı ziyaret ettik. Cumali Bey bizleri vakıf hakkında bilgilendirdikten sonra Bülbülzade Vakfı’nın kompleksini gezdirdi ve yaptıkları faaliyetler hakkında detaylı bilgi verdi. Tabi ki Bülbülzade Vakfı’nın çalışmalarını anlatmakla bitiremeyiz. Kendilerinden Allah razı olsun. İnşallah Rabbim bizlere de bu tür çalışmaları hakkıyla yapmayı nasip eder.

Öğleden sonra Bülbülzade Vakfı’nın İyilikder ile yapmış olduğu yardım çalışmalarını görmek için vakıftan ayrıldık. Şehir merkezinde bulunan, Bülbülzade Vakfı ve İyilikder birlikteliğinde kurulan yardım mağazasındaki dostlarla buluştuk. Burada İyilikder Gaziantep Şubesi’ni de yerinde görme imkânımız oldu.

Bülbülzade Vakfı’nın İyilikder ile birlikte kurduğu, yönetiminin ve çalışanlarının tamamı Suriyeli kardeşlerden oluşan bir yardım derneği olduğunu öğrendik.  Dernek yerinde Suriyeli kardeşlerimizi ziyaret ettik, yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi aldık.

Rabbimizden bu kardeşlerimizin çalışmalarını bereketlendirmesini niyaz ediyoruz.

İkinci durağımız İskenderun’a bağlı Payas ilçesinde bulunan Körfez Derneği’ydi. Burada bizleri Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu 12. Bölge başkanı ve aynı zamanda Körfez Eğitim ve Yardımlaşma Derneği başkanı Sayın Mustafa Çetin ile dernek yönetimindeki dostlar karşıladı. Dernek merkezinde yönetimdeki kardeşlerimizle bilgi paylaşımında bulunduk. Akşam da bizleri misafir ettikten sonra sabah Payas ilçemizde kısa bir gezinti yaptık ve Mersin’e doğru yola çıktık.

Üçüncü durağımız Mersin Akdeniz Derneği Toroslar Temsilciliği oldu. Burada dernek yönetiminde bulunan dostlarımız bizleri karşılayıp misafir etti. Buradaki dernek yönetimiyle de güzel bir muhabbet ettik ve çalışmalarımız hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Dernek merkezini gezdikten sonra Mersin şehir merkezini de gezme imkânımız oldu.

Dördüncü durağımız olan Erdemli İnsanlar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’ni akşam üzeri ziyaret ettik. Burada sayın Yılmaz Alinç ve dernek yönetimindeki dostlar bizi karşıladı. O akşam Muhammed Kutlu hocamızın sohbetine katıldıktan sonra dernek merkezini bize gezdirdiler.  Ve yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptılar.

Beşinci durağımız Mersin Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği’ydi. Burada bizi, dernek başkanımız Sayın Yusuf Yalçınkaya ve yönetim kurulunda bulunan kardeşlerimiz karşıladı. Sabah kahvaltısının akabinde dernek binamızı gezdik. Dernek binamız şehrin merkezinde tarihi bir binaydı. Daha sonra Akdeniz Derneği yönetim kurulu ile hasbihal ettik. Akdeniz Derneği’nde dostlarla yapmış olduğumuz karşılıklı bilgilendirme gayet verimli ve sıcak geçti. Öğle vakti Ashab-ı Kehf Mağarasını gezmek için Mersin’den ayrıldık.

Altıncı durağımız Adana Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği oldu. Adana da bizi Barış FM müdürü Mehmet Çakmak karşıladı. Birlikte dernek merkezine gittik. Dernek binamızı gezdik. Dostlar dernek çalışmaları ile ilgili genel bilgilendirmeler yaptılar. Yaklaşık dört saat dernek merkezinde muhabbet ettikten sonra Ahmet Sungur Bey’in misafiri olduk. Burada Ülfet Derneği yönetiminden Aydın Kaya ve ANESİAD Adana şube başkanı Sayın İbrahim Koçak bizleri ziyaret ettiler. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar dostlarla muhabbet etme imkânı bulduk.

O gece İstanbul’a doğru yola çıkmamız gerektiğinden, bu güzel muhabbeti sonlandırıp yola koyulduk.