Ana Sayfa Kuruluşlar İslam Davasına Adanmış Hayatlar

İslam Davasına Adanmış Hayatlar

0
İslam Davasına Adanmış Hayatlar

“ÖNCÜ ŞAHSİYETLER” Panelleri NEDDER tarafından gerçekleştirildi

 

“ÖNCÜ ŞAHSİYETLER” (Panel 1)

01.03.2014 tarihinde NEDDER Orta Öğretim Komisyonu tarafından “Öncü Şahsiyetler” konulu bir panel düzenlendi. Panelin moderatörlüğünü Mehmet Biçimci  yaptı. Panelde Metin Yüksel’in hayatı ve mücadelesini 11.sınıf öğrencisi Ökkeş Esmeray, Ahmet Yasin’in hayatı ve mücadelesini 11.sınıf öğrencisi Feyzullah Gürdal sundu. Programda ayrıca şehitlerin anlatıldığı bir sinevizyon izlendi. “Öncü Şahsiyetler” konulu paneller önümüzdeki aylarda da düzenli olarak yapılacak. Bu çerçevede nisan ayında Bediüzzaman Sait Nursi, Mehmet Akif Ersoy ve Hasan El Benna ‘ hayatları ve mücadeleleri gençler tarafından anlatılacak.

   NEDDER Orta Öğretim Komisyonu kız öğrencileri de 02/03/2014 Pazar günü dernek binasında velilere  yönelik bir program düzenledi. Program Kuran’ı Kerim ve mealiyle  başladı. Ardından öğrenciler ilahi ve ezgiler seslendirdiler. Hayatlarını İslam davasına adamış Hasan El Benna ve Zeynep Gazali’nin mücadelesi öğrenciler tarafından anlatıldı. Program öğrencilerin hazırlamış oldukları “Kurnaz Adam” tiyatrosuyla sona erdi.

 

 

ÖNCÜ ŞAHSİYETLER” (Panel 2)

 

13/04/2014’te Nizip Eğitim ve Dayanışma Derneği Ortaöğretim Komisyonu öğrencileri tarafından “Öncü Şahsiyetler” konulu panelin ikincisi düzenlendi. Panelde son yüzyıla damgasını vurmuş İslam önderlerinin mücadeleleri, kişilikleri, hayatlarından kesitler çarpıcı tespitlerle gençler tarafından anlatıldı.

Bu ayın sunumcuları ve anlatılan şahsiyetler şu şekildeydi:


1.Salih Çelik:  Bediüzzaman Said Nursi
2. Seyit Ahmet Özdemir: Hasan El Benna
3. Ramazan Acar: Mehmet Akif Ersoy

Tarihte iz bırakmış bu şahsiyetlerin bizlere bıraktıkları emanet ve sorumluluklarımızda bahsedildi. Türkiye’de ve Mısırdaki kardeş oluşumların günümüz durumlarının kısa değerlendirilmesi yapılması.