Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği İsar Öğrenci Topluluğundan “Sahabenin Duası Şehadet” Konferansı

İsar Öğrenci Topluluğundan “Sahabenin Duası Şehadet” Konferansı

0
İsar Öğrenci Topluluğundan “Sahabenin Duası Şehadet” Konferansı

Araştırmacı Yazar Muhammed Emin Yıldırım, İsar Öğrenci Topluluğunun düzenlediği “Sahabenin Duası Şehadet” konferansında konuştu.

Anadolu Öğrenci Birliği bünyesinde faaliyet gösteren ve İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin oluşturduğu İsar Öğrenci Topluluğu, Muhammed Emin Yıldırım'ın konuşmacı olduğu "Sahabenin Duası Şehadet" konferansında buluştu.

26 Şubat saat 15.00'te İstanbul Üniversitesi İlahiyet Fakültesi Konferans salonunda gerçekleşen konferans, kulüp danışmanı Prof. Dr. Kerim Buladı'nın selamlama konuşması ile başladı. Buladı'nın ardından Araştırmacı Yazar Muhammed Emin Yıldırım, İSAR Kulünün isminin "şehadet" kavramı ile birebir örtüştüğünü belirtti.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN…

"Şehadet tek kelimeyle İsardır" diyen Yıldırım, "Çünkü İsar; yaşaman için değil, yaşatmak için yaşamaktır" açıklamasında bulundu. Davası olan kişilerin bazı fedakarlıklarda bulunması gerektiğinin altını çizen Yıldırım, yapacağınız işlerin rüyasını göreceksiniz. Bu uğurda gözyaşı ve hatta gerekirse kanınızı dökeceksiniz. Yaptığınız işlerde hiçbir karşılık beklemeyeceksiniz, mükafatını Allah'a bırakıp sonuçları için hesap yapmayacaksınız" dedi. Sahabelerin şehadetini anlatan Yıldırım, her müslüman kendindeki hata ve kusurları görmelidir, dedi.

Program "şehadet" konulu resim sergisiyle sona erdi.