İnsanlığın Adalet Ve Özgürlük Arayışı

0
İnsanlığın Adalet Ve Özgürlük Arayışı

Çınar-Der Gönüllüleri  Öğretmen Komisyonunca Organize Edilen “3 Kitap Tahlili” Programında Bir Araya Geldi

Program hediye takdimiyle başladı. Çınar-Der yardım çalışmalarına uzun yıllardır verdiği destekten ötürü Süleyman Altıntop’a, F. Erbaş tarafından hazırlanan Naht;  Dr. M. Selim Bozkurt tarafından takdim edildi. Çınar Kitap Kahve kütüphanesinde yapılan programda Dr.  M. Selim Bozkurt,  “İnsanlığın Adalet ve Özgürlük Arayışı” 7. Anadolu Buluşmaları Tebliğler isimli eserin tahlilini yaptı.

Moderatörlüğünü Çınar-Der Başkanı Ömer Yılmaz’ın yaptığı programda Dr. M. Selim, Anadolu Platformu tarafından organize edilen Anadolu Buluşmalarının 7. Programı olan “İnsanlığın Adalet ve Özgürlük Arayışı” başlıklı sempozyumda sunulan tebliğlerle ilgili düşüncelerini dile getirdi.

2012 yılında yapılan sempozyumda konuşulan bazı meselelerin farklı bir boyuta dönüştüğünü dile getiren Dr. Selim, “Müslümanlar zamanın ruhunu iyi okuyarak yeni bir bakış açısına sahip olmalı” dedi. Özellikle Aliya İzzetbegoviç’in fikirleri ve yeni bir paradigma ihtiyacı üzerinde durulan program karşılıklı soru ve konuşmalarla sona erdi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.