İnsan ve Medeniyeti Hareketi Onursal Başkanı Mehmet Güney

0
213

Güzel arkadaş sulh zamanında zînet, savaş zamanında hazır kuvvet gibidir.
 “Bu çalışma, bizim aşina olduğumuz bir çalışma. İçinizde şu anda salonda bulunan veya kaderin cilvesi olarak şu anda istese de aramızda bulunamayacak arkadaşlarla da 30-40 yıla varan bir çalışmamız oldu. Ben bu camiadan razıyım. Ben bu yürüyüşten razıyım. Dilerim Rabbim de razı olur.

Bu çalışma, birilerinin oluşturduğu avantajları devşirerek değil; aksine küçücük iskemleler üzerine gönüllerini, yüreklerini ortaya koymuş ve risk almış, vakitlerini vermiş insanların uğraşları ile ve her şeyden önce Rabbimin lütfu ile oluşmuş bir çalışma… Dolayısıyla bu noktada alnınız ak olsun.

Hamdolsun zaman içerisinde, eğer bu coğrafyada başörtüsü ile ilgili inancımızın parçası, asla teferruat olmayan bir meseleden dolayı sınav verdik ve bundan dolayı da arkadaşlarımız hassasiyetlerini de ortaya koydularsa, bu utanılacak değil, belki övünç duyulacak ve bu coğrafyada İslamî hareketin yol-yürüyüş tarzı bir gün kaleme alınırsa sizin dünyada da itibarınız olacak, ahirette kendi cennetiniz için bir vesile olacaktır inşallah… Şundan emin olun sırtınızı dayadığınız tarih geçmiş bir çınar kadar sağlam ve güvenilir.

Ben bu camiadan bu arkadaşlarla beraber olmaktan haz duydum. Bu belki diyelim ki Erzurum’un belki -20 derecelerinde oldu, belki Malatya’nın, Antep’in farklı riskli bölgelerinde oldu ama bu arkadaşların birlikteliğinden eğer böyle bir fayda varsa Hz. Ömer (r.a.) dediğini ben burada test etmiş oldum. O diyor ki: “Güzel arkadaş sulh zamanında zînet, savaş zamanında hazır kuvvet gibidir.” Yolunuz açık olsun. Allah sizi başarıya ulaştırsın…”